0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKā jaunuzņēmumiem jāsniedz ziņas par darba ņēmējiem, kuriem piemēro fiksēto maksājumu?

Kā jaunuzņēmumiem jāsniedz ziņas par darba ņēmējiem, kuriem piemēro fiksēto maksājumu?

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka 2017.gada 7.martā ir izdoti Ministru kabineta noteikumi Nr.133 “Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 7.septembra noteikumos Nr.827 “Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (turpmāk – noteikumi), kas 2017.gada 10.martā publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” Nr.52 (5879) un stājās spēkā 2017.gada 11.martā. Grozījumi veikti, lai noteikumus precizētu atbilstoši 2016.gada 23.novembrī pieņemtajam Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumam un likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” veiktajiem grozījumiem. Darba devēja ziņojumu par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli iesniegšanas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: VisualHunt.com

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka 2017.gada 7.martā ir izdoti Ministru kabineta noteikumi Nr.133 Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 7.septembra noteikumos Nr.827 “Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli” (turpmāk – noteikumi), kas 2017.gada 10.martā publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” Nr.52 (5879) un stājās spēkā 2017.gada 11.martā.

Grozījumi veikti, lai noteikumus precizētu atbilstoši 2016.gada 23.novembrī pieņemtajam Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumam un likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” veiktajiem grozījumiem.

Darba devēja ziņojumu par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli iesniegšanas kārtība jaunuzņēmumiem, kuri piemēro atbalsta programmu fiksēta maksājuma veikšanai

Jaunuzņēmums iesniedz ziņas par darba ņēmējiem likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” noteiktajā kārtībā un termiņos.

Atkarībā no darba ņēmēja statusa un izvēlētā pensiju līmeņa, kurā tiek veiktas apdrošināšanas iemaksas par jaunuzņēmuma darbiniekiem, noteikumi nosaka pienākumu sniegt atsevišķu darba devēja ziņojumu.

Darba devēja ziņojums (noteikumu 3.pielikums) ir papildināts ar jaunām ailēm, kas jāaizpilda par jaunuzņēmuma darbiniekiem, kuriem piemēro fiksēto maksājumu, t.i., 12.aili – iemaksas pensiju apdrošināšanai 10 % un 13.aili – aprēķinātais solidaritātes nodoklis. Darba devēja ziņojums ir papildināts arī ar 14.aili – iemaksu pensiju apdrošināšanai 10 % palielinājumu vai samazinājumu un 15.aili – solidaritātes nodokļa palielinājums vai samazinājums, kas aizpildāmas, ja tiek precizēti iepriekšējā mēneša ziņojuma 12.un 13.ailē norādītie dati.

Noteikumos noteikts, ka jaunuzņēmums, kas atbalsta programmu periodā zaudējis tiesības izmantot atbalsta programmu, ne vēlāk kā viena kalendāra mēneša laikā pēc minēto tiesību zaudēšanas iesniedz darba devēja ziņojumu par darba ņēmējiem, kuriem bija piemērota atbalsta programma fiksēta maksājuma veikšanai, un aizpilda iepriekšējo pārskata mēnešu darba devēja ziņojumus, aprēķinot sociālās iemaksas un ienākuma nodokli par šo darba ņēmēju darba ienākumiem vispārējā kārtībā.

Ziņu par darba ņēmējiem iesniegšana

No 2017.gada 1.jūlija stāsies spēkā likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu” 13.panta sestā daļa, kas noteiks, ka darba ņēmējs tiek reģistrēts kā sociāli apdrošināta persona ar datumu, ko norādījis darba devējs, taču ne agrāk kā 60 dienas pirms dienas, kad darba devējs iesniedzis ziņas par darba ņēmēja statusu.

Noteikumos ir noteikti izņēmuma gadījumi, kad darba ņēmējs tiek reģistrēts kā sociāli apdrošināta persona ar datumu, ko norādījis darba devējs, arī par periodu, kas ilgāks par 60 dienām, t.i., atbilstoši:

  • Valsts ieņēmumu dienesta pārbaudē konstatētajam;
  • Valsts darba inspekcijas rīkojumam par pārbaudē konstatētajiem pārkāpumiem;
  • tiesas spriedumam.

Ja persona ir reģistrēta kā darba ņēmējs, bet nav uzsākusi darbu, darba devējam ir pienākums vienas dienas laikā reģistrēt darba ņēmēja statusa zaudēšanu (ziņu kods – 26 “Darba ņēmēja statusa zaudēšana, ja persona nav uzsākusi darbu”), norādot darba ņēmēja statusa iegūšanu un zaudēšanu vienā datumā.