0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā grāmatvežiem pierādīt savu profesionālo pieredzi nozarē?

Kā grāmatvežiem pierādīt savu profesionālo pieredzi nozarē?

Latvijas Republikas ārpakalpojuma grāmatvežu asociācijas informācija

Portālā jau informējām, ka ārpakalpojumu grāmatvedības pakalpojumu sniedzējiem radās šaubas par to, kā uzsāktajā licencēšanas procesā grāmatvedības profesionāļi varēs pierādīt licences saņemšanai nepieciešamo profesionālo pieredzi. Latvijas Republikas ārpakalpojuma grāmatvežu asociācija ir saņēmusi Finanšu ministrijas atbildi, kurā sniegts detalizēts skaidrojums par to, kā grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējs licencējošajai iestādei - Valsts ieņēmumu dienestam (VID) - varēs pierādīt savu profesionālo pieredzi nozarē, un kādus dokumentus licencējošā iestāde uzskatīs par atbilstošiem profesionālās pieredzes apliecinājumam. VID atbildē norāda sekojošo. Saskaņā ar likuma “Par grāmatvedību” 15.4 panta nosacījumiem persona, kas vēlas uzsākt grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanu vai pārreģistrēt licenci, iesniedz Valsts…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: pexels,com

Portālā jau informējām, ka ārpakalpojumu grāmatvedības pakalpojumu sniedzējiem radās šaubas par to, kā uzsāktajā licencēšanas procesā grāmatvedības profesionāļi varēs pierādīt licences saņemšanai nepieciešamo profesionālo pieredzi.

Latvijas Republikas ārpakalpojuma grāmatvežu asociācija ir saņēmusi Finanšu ministrijas atbildi, kurā sniegts detalizēts skaidrojums par to, kā grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējs licencējošajai iestādei - Valsts ieņēmumu dienestam (VID) - varēs pierādīt savu profesionālo pieredzi nozarē, un kādus dokumentus licencējošā iestāde uzskatīs par atbilstošiem profesionālās pieredzes apliecinājumam. VID atbildē norāda sekojošo.

Saskaņā ar likuma “Par grāmatvedību” 15.4 panta nosacījumiem persona, kas vēlas uzsākt grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanu vai pārreģistrēt licenci, iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam iesniegumu [..] un iesniegumam pievieno šādus dokumentus:
  • 1) civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises kopiju;
  • 2) atbilstoši normatīvajiem aktiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā izveidoto iekšējās kontroles sistēmu;
  • 3) profesionālo kvalifikāciju apliecinošo dokumentu kopija;
  • 4) apliecinājumu par profesionālo pieredzi.

Likuma “Par grāmatvedību” anotācijā  tika norādīts, ka par profesionālo pieredzi apliecinošu dokumentu varēs uzskatīt darba līgumu par personas nodarbināšanu grāmatveža palīga vai grāmatveža amatā vismaz trīs gadus. Savukārt, ja fiziska persona pati kā saimnieciskās darbības veicējs (pašnodarbināta persona) sniedz grāmatvedības ārpakalpojumu, tad par pieredzi apliecinošu dokumentu var tikt uzskatīts uzņēmuma līgums par ārpakalpojuma nodrošināšanu.

Savukārt, gadījumā, ja grāmatvedības ārpakalpojumu sniedz sabiedrības valdes loceklis sabiedrībā, kas sniedz ārpakalpojuma grāmatvedības pakalpojumus, tad VID ieskatā, par profesionālo pieredzi apliecinošu dokumentu var tikt uzskatīta sabiedrības sagatavota izziņa/apliecinājums par to, ka konkrētā fiziskā persona noteiktā laika periodā ir vienīgais valdes loceklis sabiedrībā un sniedz ārpakalpojuma grāmatvedības pakalpojumus.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: