0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVSAOIKādas sociālās iemaksas no 2021. gada 1. jūlija būs jāmaksā pašnodarbinātajiem?

Kādas sociālās iemaksas no 2021. gada 1. jūlija būs jāmaksā pašnodarbinātajiem?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Jau labu laiku jautājumus daudziem rada valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu regulējums no 2021. gada 1. jūlija - īpaši attiecībā uz pašnodarbinātajiem, kuru ienākumi nesasniedz minimālo algu. Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos Ilmārs Šņucins skaidroja šo jautājumu žurnāla "Bilance" konferencē “Aktuālākās uzskaites un finanšu pārvaldības problēmas un to risinājumi” 27. novembrī - neilgi pirms tam, kad Saeima galīgajā lasījumā arī apstiprināja attiecīgās izmaiņas likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu". Jautājums: Kādas sociālās iemaksas būs jāmaksā pašnodarbinātajam (gan tam, kurš nopelna līdz minimālajai algai, gan tam, kurš…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Ilmārs Šņucins "Bilances" konferencē, 27.11. 2020

Jau labu laiku jautājumus daudziem rada valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu regulējums no 2021. gada 1. jūlija - īpaši attiecībā uz pašnodarbinātajiem, kuru ienākumi nesasniedz minimālo algu. Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos Ilmārs Šņucins skaidroja šo jautājumu žurnāla "Bilance" konferencē “Aktuālākās uzskaites un finanšu pārvaldības problēmas un to risinājumi” 27. novembrī - neilgi pirms tam, kad Saeima galīgajā lasījumā arī apstiprināja attiecīgās izmaiņas likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu".

Jautājums: Kādas sociālās iemaksas būs jāmaksā pašnodarbinātajam (gan tam, kurš nopelna līdz minimālajai algai, gan tam, kurš nopelna vairāk par minimālo algu?) no 2021. gada 1. jūlija? Publiskajā telpā izskan pretrunīga informācija par pensiju apdrošināšanas iemaksām (tiem, kas pelna līdz minimālajai algai) - vai jāmaksā 10% no ienākuma, vai 10% no starpības starp ienākumu un minimālo algu, vai abi divi?

"Ja ienākumi pārsniedz minimālo algu, tad būs jāmaksā vismaz pamatlikme no minimālās algas (32,15%, kas, iespējams, vēl var tikt koriģēta), kā arī 10 procentus no pārsnieguma. Protams, var maksāt pilnu likmi arī no visas summas. Ja ienākumi nesasniedz minimālo algu, tad jāmaksā 10 procentus no ienākumiem. Rodas jautājums - kas jādara ar starpību? Piemēram, ja nopelnīti 400 eiro, bet minimālā alga ir 500, vai desmit procenti jāmaksā arī par šiem 100 eiro? Tā tas ir jādara tajā situācijā, ja pašnodarbinātais nav paziņojis Valsts ieņēmumu dienestam, ka turpmākajos mēnešos ienākumi plānoti līdz 500 eiro," skaidroja I. Šņucins.

Tātad, jaunākais skaidrojums paredz - ja pašnodarbinātais paziņos Valsts ieņēmumu dienestam, ka tā ieņēmumi ceturksnī plānoti mazāki par minimālo algu, tam būs jāmaksā sociālās iemaksas 10% apmērā no ienākumiem pensiju apdrošināšanai (un nekas vairāk).

Pilnu "Bilances" 27. novembra konferences "Aktuālākās uzskaites un finanšu pārvaldības problēmas un to risinājumi" video ierakstu iespējams iegādāties šeit: https://www.plz.lv/preces/zurnala-bilance-konference-2020-videoieraksts/