0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIMUN maksātāja darbinieka algas ierobežojums

MUN maksātāja darbinieka algas ierobežojums

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Kurā dokumentā ir minēta MUN maksātāja darbinieka algas ierobežojuma atcelšana, un kad tas stājās spēkā? Atbilde Pirmais, kas jādara grāmatvedim, kad tiek grozīts viņam svarīgs likums, ir ne tikai jāpievērš uzmanība grozījumu tekstam, bet uzmanīgi jāizpēta pārejas noteikumi.  MUN likuma pārejas noteikumu 38. punkts: Jau reģistrētā mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja darbiniekam, kurš pieņemts darbā līdz 2020. gada 31. decembrim [tātad "vecais darbinieks"], 2021. gadā nav piemērojams šā likuma 2. panta ceturtajā daļā (redakcijā, kas bija spēkā 2020. gada 31. decembrī) noteiktais mikrouzņēmuma darbinieka ienākuma ierobežojums 720 eiro mēnesī, kā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
MUN maksātāja darbinieka algas ierobežojums
Foto: © Markus Spiske – Pexels

Kurā dokumentā ir minēta MUN maksātāja darbinieka algas ierobežojuma atcelšana, un kad tas stājās spēkā?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, žurnāla Bilance redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Pirmais, kas jādara grāmatvedim, kad tiek grozīts viņam svarīgs likums, ir ne tikai jāpievērš uzmanība grozījumu tekstam, bet uzmanīgi jāizpēta pārejas noteikumi. 

MUN likuma pārejas noteikumu 38. punkts:

Jau reģistrētā mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja darbiniekam, kurš pieņemts darbā līdz 2020. gada 31. decembrim [tātad "vecais darbinieks"], 2021. gadā nav piemērojams šā likuma 2. panta ceturtajā daļā (redakcijā, kas bija spēkā 2020. gada 31. decembrī) noteiktais mikrouzņēmuma darbinieka ienākuma ierobežojums 720 eiro mēnesī, kā arī nav piemērojama šā likuma 5. panta ceturtā daļa (redakcijā, kas bija spēkā 2020. gada 31. decembrī), kas nosaka piemērot palielinātu mikrouzņēmumu nodokļa likmi no mikrouzņēmuma gūtajai mikrouzņēmuma darbinieka ienākuma daļai, kas pārsniedz 720 eiro mēnesī.
Tātad, sākot ar 2021. gada janvāri, MUN darbinieka alga varētu būt lielāka un papildu procenti par to nav jāmaksā.

Savukārt "jauno" MUN darbinieku algai tiek piemēroti darbaspēka nodokļi (VSAOI un IIN), un tās summas "ierobežojums" atkarīgs vienīgi no MUN maksātāja apgrozījuma (cik var atļauties).

Tomēr jāņem vērā arī tas, ka no 1. jūlija stājas spēkā norma par minimālajām sociālajām iemaksām, kas nozīmē, ka šiem darbiniekiem vai nu jānosaka alga, kas nav mazāka par 500 eiro mēnesī, vai jābūt gataviem veikt VSAOI no starpības starp 500 eiro un reālo algu.

Ņemot vērā apgrozījuma summas atkarību no pienākuma reģistrēties par PVN maksātāju, sasniedzot 40 000 eiro pēdējos 12 mēnešos, rodas šaubas, vai MUN maksātājs spēs izturēt šādu slogu, nezaudējot statusu no nākamā gada 1. janvāra.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada marta (471.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: