0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIMUNMUN maksātāji varēs izmantot algas nodokļu grāmatiņu

MUN maksātāji varēs izmantot algas nodokļu grāmatiņu

No 2024. gada 1. janvāra mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātājiem  vairs nebūs ierobežotas tiesības iesniegt elektronisko algas nodokļa grāmatiņu vietā, kurā saņem ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) apliekamus ienākumus, bet kura nav saistīta ar maksātāja saimniecisko darbību. Tāpēc aicinām MUN maksātājus jau gada sākumā veikt nepieciešamās darbības - atzīmēt elektroniskajā algas nodokļu grāmatiņā, kura ir pamata darbavieta, kā arī norādīt apgādājamos vai ziņas par invaliditāti u.c. Aprēķinot diferencēto neapliekamo minimumu un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) prognozēto mēneša neapliekamo minimumu, turpmāk ņems vērā ar MUN apliekamo apgrozījumu, to reizinot ar koeficientu 0,5. To paredz 2023. gada…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Mikrouzņēmumu noidoklis
Foto: Unsplash.com

No 2024. gada 1. janvāra mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātājiem  vairs nebūs ierobežotas tiesības iesniegt elektronisko algas nodokļa grāmatiņu vietā, kurā saņem ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) apliekamus ienākumus, bet kura nav saistīta ar maksātāja saimniecisko darbību. Tāpēc aicinām MUN maksātājus jau gada sākumā veikt nepieciešamās darbības - atzīmēt elektroniskajā algas nodokļu grāmatiņā, kura ir pamata darbavieta, kā arī norādīt apgādājamos vai ziņas par invaliditāti u.c.

Aprēķinot diferencēto neapliekamo minimumu un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) prognozēto mēneša neapliekamo minimumu, turpmāk ņems vērā ar MUN apliekamo apgrozījumu, to reizinot ar koeficientu 0,5.

To paredz 2023. gada 7. decembrī pieņemtie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā un grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Atgādinām, ka 2024. gadā mikrouzņēmumiem noteikta viena nodokļa likme 25% apmērā (neatkarīgi no mikrouzņēmuma gada apgrozījuma).

Sākot ar 2024. gada 1. janvāri, neapliekamo minimumu un atvieglojumu par apgādībā esošajām personām piemēro MUN maksātāju ienākumiem, kurus apliek ar IIN. MUN maksātājs ir tiesīgs piemērot diferencēto neapliekamo minimumu, prognozēto mēneša neapliekamo minimumu, pensionāra neapliekamo minimumu, atvieglojumu par apgādībā esošām personām un papildu atvieglojumu personām ar invaliditāti un politiski represētajām personām, aprēķinot ar IIN apliekamu ienākumu.

Lasiet arī