0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBANevalstiskajām organizācijām gada pārskati jāiesniedz līdz 2. aprīlim

Nevalstiskajām organizācijām gada pārskati jāiesniedz līdz 2. aprīlim

Pēc VID informācijas

Ministru kabineta 2022. gada 14. jūlija noteikumi Nr. 439 “Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem un grāmatvedības kārtošanu vienkāršā ieraksta sistēmā” paredz izmaiņas biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatu struktūrā, sagatavošanas, pārbaudīšanas un iesniegšanas kārtībā, kas jāievēro, sākot ar 2023. pārskata gadu. Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību uz sekojošām prasībām, kas jāievēro, iesniedzot nevalstisko organizāciju gada pārskatus: Gada pārskata vai saīsinātā gada pārskata atvasinājums jāiesniedz elektroniski VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Pārskatam jāpievieno organizācijas finansiālās darbības revīzijas institūcijas ziņojuma atvasinājums vai zvērināta revidenta ziņojums sabiedriskā labuma organizācijām, ja apgrozījums no saimnieciskiem darījumiem pārsniedz 800 000…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Karolina Grabowska: https://www.pexels.com/photo/
Foto: Pexels.com

Ministru kabineta 2022. gada 14. jūlija noteikumi Nr. 439 “Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem un grāmatvedības kārtošanu vienkāršā ieraksta sistēmā” paredz izmaiņas biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatu struktūrā, sagatavošanas, pārbaudīšanas un iesniegšanas kārtībā, kas jāievēro, sākot ar 2023. pārskata gadu. Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību uz sekojošām prasībām, kas jāievēro, iesniedzot nevalstisko organizāciju gada pārskatus:

  1. Gada pārskata vai saīsinātā gada pārskata atvasinājums jāiesniedz elektroniski VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

  2. Pārskatam jāpievieno organizācijas finansiālās darbības revīzijas institūcijas ziņojuma atvasinājums vai zvērināta revidenta ziņojums sabiedriskā labuma organizācijām, ja apgrozījums no saimnieciskiem darījumiem pārsniedz 800 000 eiro.

  3. Ņemot vērā fizisko personu datu aizsardzības prasības, gada pārskata atvasinājumam EDS sadaļā “Citi dokumenti” nevajadzētu pievienot nestrukturētus pielikumus, piemēram, ziedotāju un dāvinātāju sarakstu, paskaidrojumu u. c. dokumentus, kas satur fizisko personu (ziedotāju) datus (vārdus, uzvārdus un personas kodus), bet norādīt šo informāciju tikai strukturētajā pielikumā “Ziedojumu un dāvinājumu devēji”.

Ņemot vērā, ka 2024. gada 31. marts ir svētku diena, gada pārskata vai saīsinātā gada pārskata atvasinājuma par 2023. gadu iesniegšanas termiņš būs 2024. gada 2. aprīlis.

Lasiet arī: