0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBANo 1. jūlija mainīsies paternitātes pabalsta piešķiršanas kārtība, ja ir vairāki darba devēji

No 1. jūlija mainīsies paternitātes pabalsta piešķiršanas kārtība, ja ir vairāki darba devēji

VSAA informācija

Paternitātes pabalsta saņēmējiem, kuriem vienlaikus ir vairāki darba devēji, bet atvaļinājums saistībā ar bērna piedzimšanu piešķirts par atšķirīgiem periodiem, sākot no 2024. gada 1. jūlija, mainās pabalsta piešķiršanas un vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība: paternitātes pabalstu piešķirs par pirmajām 10 atvaļinājuma darba dienām; vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķinās no ienākumiem pie visiem darba devējiem, kuri gūti 12 mēnešu periodā, kas beidzies divus mēnešus pirms mēneša, kurā sācies piešķirtais atvaļinājums, proti, arī no ienākumiem pie darba devēja(-iem), pie kura(-iem) atvaļinājumā neatrodas un turpina gūt ienākumus. Ja paternitātes pabalsts par 10 darba dienām jau ir…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Tevs ar bernu
Foto: Unsplash.com

Paternitātes pabalsta saņēmējiem, kuriem vienlaikus ir vairāki darba devēji, bet atvaļinājums saistībā ar bērna piedzimšanu piešķirts par atšķirīgiem periodiem, sākot no 2024. gada 1. jūlija, mainās pabalsta piešķiršanas un vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība:

  • paternitātes pabalstu piešķirs par pirmajām 10 atvaļinājuma darba dienām;
  • vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķinās no ienākumiem pie visiem darba devējiem, kuri gūti 12 mēnešu periodā, kas beidzies divus mēnešus pirms mēneša, kurā sācies piešķirtais atvaļinājums, proti, arī no ienākumiem pie darba devēja(-iem), pie kura(-iem) atvaļinājumā neatrodas un turpina gūt ienākumus.

Ja paternitātes pabalsts par 10 darba dienām jau ir piešķirts, pabalstu par citu darba devēju piešķirto atvaļinājuma 10 darba dienu periodu nepiešķirs.

Piemērs: Pabalsta saņēmējam, kuram ir divi darba devēji (A un B), 2024. gada jūlijā pirmreizēji atvaļinājumu par 10 darba dienām piešķir tikai darba devējs A. 12 mēnešu periods, par kuru Valsts sociālās apdroišināšanas aģentūra (VSAA) aprēķinās vidējo apdrošināšanas iemaksu algu paternitātes pabalstam, ir no 2023. gada maija līdz 2024. gada aprīlim. To aprēķinās no visiem 12 mēnešu periodā reģistrētajie ienākumiem pie abiem darba devējiem. Darba devējs B atvaļinājumu par 10 darba dienu periodu piešķir 2024. gada septembrī. Par darba devēja B vēlāk piešķirto atvaļinājumu VSAA paternitātes pabalstu nepiešķirs, jo tas jau ir piešķirts un izmaksāts par visu likumā paredzēto 10 darba dienu periodu, un tā apmērs ir noteikts no visiem algotā darbā gūtajiem ienākumiem.

Līdz 2024. gada 30. jūnijam saglabājas iepriekš noteiktā aprēķināšanas kārtība. Piešķirot pabalstu pirmreizēji, tas tiek aprēķināts no ienākumiem, kuri gūti pie darba devēja, kurš piešķīris atvaļinājumu. Pēc tam sākotnēji aprēķinātais pabalsts tiek pārrēķināts, ja vēlākā laika periodā arī cits darba devējs piešķir atvaļinājumu.

Paternitātes pabalsts jāpieprasa 6 mēnešu laikā no pirmās atvaļinājuma dienas, kas piešķirta saistībā ar bērna piedzimšanu, iesniedzot VSAA iesniegumu paternitātes pabalsta piešķiršanai.

Visērtāk to izdarīt, aizpildot e-iesniegumu portālā latvija.gov.lv. Lai uzzinātu vairāk par paternitātes pabalstu, skatīt šeit.

Izmaiņas paternitātes pabalsta piešķiršanas un aprēķina kārtībā nosaka 2024. gada 27. februāra grozījumi Ministru kabineta 2021.gada 16.novembra noteikumos Nr.753 “Valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu noteikumi”, kas stājas spēkā 2024. gada 1. jūlijā.

Lasiet arī: