0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSNotiks balsojums par ES-Kanādas starptautiskās tirdzniecības nolīgumu

Notiks balsojums par ES-Kanādas starptautiskās tirdzniecības nolīgumu

Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības komitejā (INTA) 24.janvārī notiks gala balsojums par Eiropas Savienības (ES) - Kanādas starptautiskās tirdzniecības nolīgumu (CETA) pirms tas tiks nodots apstiprināšanai Eiropas Parlamenta plenārsēdē. "Mana dziļākā pārliecība ir, ka mums jāpanāk šī līguma spēkā stāšanās cik ātri vien iespējams. Kāpēc? Tāpēc, ka plašākas tirdzniecības iespējas veicinās ražošanas attīstību un darba vietu rašanos," uzskata Eiropas Parlamenta galvenais ziņotājs par šo nolīgumu Artis Pabriks. Viņš uzsver, ka sarunas ir ilgušas 7 gadus, kā rezultātā ir radīts modernākais, ambiciozākais un visaptverošākais starptautiskās tirdzniecības nolīgums. Tam ir jāļauj darboties, lai būtu iespējam novērtēt, vai ir nepieciešami vēl kādi pilnveidojumi. "Kanāda…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības komitejā (INTA) 24.janvārī notiks gala balsojums par Eiropas Savienības (ES) - Kanādas starptautiskās tirdzniecības nolīgumu (CETA) pirms tas tiks nodots apstiprināšanai Eiropas Parlamenta plenārsēdē.

"Mana dziļākā pārliecība ir, ka mums jāpanāk šī līguma spēkā stāšanās cik ātri vien iespējams. Kāpēc? Tāpēc, ka plašākas tirdzniecības iespējas veicinās ražošanas attīstību un darba vietu rašanos," uzskata Eiropas Parlamenta galvenais ziņotājs par šo nolīgumu Artis Pabriks. Viņš uzsver, ka sarunas ir ilgušas 7 gadus, kā rezultātā ir radīts modernākais, ambiciozākais un visaptverošākais starptautiskās tirdzniecības nolīgums. Tam ir jāļauj darboties, lai būtu iespējam novērtēt, vai ir nepieciešami vēl kādi pilnveidojumi.

"Kanāda Eiropas Savienībai, īpaši Latvijai, ir bijis ļoti uzticams un prognozējams partneris, un šis līgums būs vēl viens atbalsta punkts ciešajās transatlantiskajās attiecībās starp ES un Kanādu," ir pārliecināts Pabriks.

Nolīgums būtiski mazinās birokrātisko procedūru apjomu, tādējādi atvieglojot biznesa saišu veidošanos starp ES un Kanādu, kā arī samazinās barjeras savstarpējai preču, investīciju un pakalpojumu plūsmai. Tāpat tas uzlabos Eiropas uzņēmumu pozīcijas Kanādas tirgū, paverot jaunas iespējas tādās jomās kā telekomunikācija, enerģētika un jūras transports, kā arī sniedzot iespēju ES uzņēmumiem piedalīties Kanādas publiskā iepirkuma konkursos. Līgums dos iespēju arī Latvijas uzņēmējiem vieglāk un lētāk iekļūt Kanādas tirgū, lai apgūtu jaunus tirgus un paplašinātu uzņēmējdarbību.

Paredzams, ka CETA darbosies kā stimuls Eiropas ekonomikai un vecinās izaugsmes atgriešanos pirmskrīzes līmenī. "ES ekonomika ir ļoti atkarīga no ārējā tirgus, jo 14% darbavietu ir atkarīgas no eksporta. Tirdzniecība ir tā, kas padarījusi ES par vadošu tirdzniecības reģionu pasaulē, un mūsu labklājības līmeņa noturēšana nav iespējama, atgriežoties pie šauras un nacionālas pieejas tirdzniecībai," norāda Pabriks.

CETA tika parakstīts 2016.gada 30.oktobrī. Lai nolīgums stātos spēkā pilnā apjomā, tas vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentā un nacionālo valstu parlamentos.