0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAPar kases operāciju uzskaiti

Par kases operāciju uzskaiti

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Uzņēmumam ir kases aparāts un izveidots speciālais konts 2611. Dienas beigas pēc Z čeka informācijas ieņēmumi tiek iegrāmatoti: D 2611 K 6xx un D 2611 K 57xx. Ka pareizi ieņēmumus pārcelt uz galveno grāmatu? Vai katru dienu jānoformē izdevumu orderis kases aparātam un ieņēmumu orderis kasei: D 2610 K 2611? Vai var to darīt reizi mēnesī, ja ieņēmumu summas katru dienu ir 10–30 eiro? Atbilde 2003. gada 21. oktobra MK noteikumu Nr. 584 par kases operāciju uzskaiti 5. punktā noteikts: ja uzņēmuma vidējie dienas skaidras naudas ieņēmumi kasē…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī


ABONĒT

Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai
 Esi abonents?

Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Par kases operāciju uzskaiti
Foto: © Andrey – stock.adobe.com

Uzņēmumam ir kases aparāts un izveidots speciālais konts 2611. Dienas beigas pēc Z čeka informācijas ieņēmumi tiek iegrāmatoti: D 2611 K 6xx un D 2611 K 57xx. Ka pareizi ieņēmumus pārcelt uz galveno grāmatu? Vai katru dienu jānoformē izdevumu orderis kases aparātam un ieņēmumu orderis kasei: D 2610 K 2611? Vai var to darīt reizi mēnesī, ja ieņēmumu summas katru dienu ir 10–30 eiro?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

2003. gada 21. oktobra MK noteikumu Nr. 584 par kases operāciju uzskaiti 5. punktā noteikts: ja uzņēmuma vidējie dienas skaidras naudas ieņēmumi kasē nav lielāki par 150 eiro, uzņēmums kases grāmatu kārto reizi nedēļā. Vidējos dienas skaidras naudas ieņēmumus kasē aprēķina, saskaitot katra iepriekšējā kalendāra mēneša darbdienā saņemtos skaidras naudas maksājumus kasē un iegūto kopsummu dalot ar minētā kalendāra mēneša darbdienu skaitu. 

Minētie noteikumi būs spēkā līdz 2021. gada beigām, jo no 2022. gada 1. janvāra spēkā stāsies Grāmatvedības likums un vienlaikus ar likumu stāsies spēkā MK noteikumi Nr. 625 (pieņemti 2021. gada 14. septembrī) "Prasības kases ieņēmumu un kases izdevumu attaisnojuma dokumentiem un kases grāmatas kārtošanai".

Šie noteikumi izdoti saskaņā ar Grāmatvedības likuma 14. panta ceturto daļu, un tajos noteikts: ja uzņēmuma iepriekšējā kalendāra mēneša darbdienas vidējie kases ieņēmumi nav lielāki par 500 eiro, uzņēmums kases grāmatu var kārtot reizi nedēļā — nedēļas pēdējā darbdienā. Darbdienas vidējos kases ieņēmumus aprēķina, saskaitot kases ieņēmumus, kas saņemti iepriekšējā kalendāra mēneša darbdienās, kurās ir bijuši kases ieņēmumi, un iegūto kopsummu dalot ar minētā kalendāra mēneša darbdienu skaitu. Par darbdienu uzskata jebkuru kalendāra dienu, kurā uzņēmums veic darbību.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada oktobra (478.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: