Atbalsts par dīkstāvē esošiem un daļēji nodarbinātiem darbiniekiem būs pieejams, kamēr ierobežos saimniecisko darbību
Dīkstāves atbalsta un daļēji nodarbināto algas subsīdijas atbalsta programmu pagarinās līdz brīdim, kamēr spēkā būs valdības noteiktie ierobežojumi saimnieciskai darbībai, kas saistīti ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību, lēma valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē 12. janvārī. Tāpat valdība lēma paaugstināt minimālo dīkstāves atbalsta apmēru līdz 500 EUR. Attiecīgi komersantiem līdz 15. janvārim jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID) pieteikumi atbalsta saņemšanai par dīkstāvē esošiem un daļēji nodarbinātiem darbiniekiem decembrī; līdz 15. februārim – par janvāri utt. Tādos pašos termiņos pieteikums dīkstāves atbalsta saņemšanai jāiesniedz arī pašnodarbinātām personām un patentmaksātājiem. Tāpat abu atbalsta programmu Ministru kabineta (MK) noteikumi papildināti ar normām, ka iesniegumos par martu un tālākajiem mēnešiem darba devējiem, pašnodarbinātām personām vai patentmaksātājiem būs jānorāda arī pamatojums par ieņēmumu samazinājuma saistību ar saimnieciskās darbības ierobežojumiem, kas saistīti ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas ierobežošanai. MK atbalstīja, ka no šā gada 1. janvāra tiek palielināts minimālais dīkstāves atbalsta apmērs līdz...