0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIPersonīgā gada jauns termiņš

Personīgā gada jauns termiņš

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Kāds būs atvaļinājuma periods darbiniecei, kura atgriezās no bērna kopšanas atvaļinājuma 01.09.2020., bet pirms bērna kopšanas atvaļinājuma izmantoja visu ikgadējo atvaļinājumu un trīs mēneši pārklājās ar bērna kopšanas atvaļinājumu? Vai pareizi ir jauno periodu noteikt no 01.12.2020.? Atbilde Vispirms vēršu uzmanību, ka maternitātes atvaļinājums (divas B darbnespējas lapas) dod tiesības uz apmaksāto atvaļinājumu, bet bērna kopšanas atvaļinājums, kas seko pēc tam, — vairs ne. Minētajā situācijā darbiniecei vispirms jānostrādā trīs mēneši, par kuriem viņa izmantoja atvaļinājumu avansā. Nobīdot termiņu par trim mēnešiem uz priekšu, jūsu darbinieces "parāds"…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Kāds būs atvaļinājuma periods darbiniecei, kura atgriezās no bērna kopšanas atvaļinājuma 01.09.2020., bet pirms bērna kopšanas atvaļinājuma izmantoja visu ikgadējo atvaļinājumu un trīs mēneši pārklājās ar bērna kopšanas atvaļinājumu? Vai pareizi ir jauno periodu noteikt no 01.12.2020.?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Vispirms vēršu uzmanību, ka maternitātes atvaļinājums (divas B darbnespējas lapas) dod tiesības uz apmaksāto atvaļinājumu, bet bērna kopšanas atvaļinājums, kas seko pēc tam, — vairs ne.

Minētajā situācijā darbiniecei vispirms jānostrādā trīs mēneši, par kuriem viņa izmantoja atvaļinājumu avansā. Nobīdot termiņu par trim mēnešiem uz priekšu, jūsu darbinieces "parāds" uzņēmumam it kā dzēsts (jo trīs mēneši pārklājās ar bērna kopšanas atvaļinājumu). Bērna kopšanas atvaļinājuma laiks neuzkrāj tiesības uz apmaksātu atvaļinājumu. Tāpēc darbinieces personīgais gads, kas no jauna uzkrās tiesības uz apmaksāto atvaļinājumu, sāksies tikai pēc tam, kad būs nostrādāts triju mēnešu periods. Tikai tad būs iespējams noteikt darbinieces jaunu personīgā gada sākumu (datumu; it kā viņa tikko būtu uzsākusi darba gaitas).

Publicēts žurnāla “Bilance” 2020. gada decembra (468.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: