0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIPVN par reklāmas pakalpojumiem

PVN par reklāmas pakalpojumiem

Linda Miezīte, SIA Mensarius, SIA Finanšu kompānija Mensarius valdes priekšsēdētāja

Biedrība plāno izmantot FaceBook (Īrijas PVN reģ. nr.) reklāmas pakalpojumus un nomāt zoom ASV licenci (semināru tiešraidēm). Vai biedrībai ir jāreģistrējas PVN reģistrā, ja saņem pakalpojumus no ES dalībvalsts, PVN maksātājas? Un pakalpojumus no ASV? Vai FaceBook var izrakstīt rēķinu ar PVN likmi un biedrība to apmaksā? Vēlamies pareizi rīkoties, jo apliekamie darījumi Latvijā ir nelieli — gadā līdz 2500 eiro. Atbilde Juridisko personu, kas nav nodokļa maksātāja, uzskata par nodokļa maksātāju, ja tā veic preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā vai saņem pakalpojumus,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesīABONĒT


Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai

Jau ir E-BILANCE abonements?

Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
PVN par reklāmas pakalpojumiem
Foto: © Meta Dizayn – pexels.com

Biedrība plāno izmantot FaceBook (Īrijas PVN reģ. nr.) reklāmas pakalpojumus un nomāt zoom ASV licenci (semināru tiešraidēm). Vai biedrībai ir jāreģistrējas PVN reģistrā, ja saņem pakalpojumus no ES dalībvalsts, PVN maksātājas? Un pakalpojumus no ASV? Vai FaceBook var izrakstīt rēķinu ar PVN likmi un biedrība to apmaksā? Vēlamies pareizi rīkoties, jo apliekamie darījumi Latvijā ir nelieli — gadā līdz 2500 eiro.

Atbilde

Linda Miezīte,SIA Mensarius, SIA Finanšu kompānija Mensarius valdes priekšsēdētāja
Linda Miezīte, SIA Mensarius, SIA Finanšu kompānija Mensarius valdes priekšsēdētāja

Juridisko personu, kas nav nodokļa maksātāja, uzskata par nodokļa maksātāju, ja tā veic preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā vai saņem pakalpojumus, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19. panta pirmo daļu (Pievienotās vērtības nodokļa likuma 3. panta vienpadsmitā daļa). 

Tādējādi, saņemot reklāmas pakalpojumus no Eiropas Savienības teritorijā (Īrijā) reģistrēta nodokļa maksātāja un licences nomas pakalpojumu no Amerikas Savienotajās Valstīs (turpmāk — ASV) reģistrētā uzņēmuma — zoom platformas, biedrība būs uzskatāma par nodokļa maksātāju.

Nodokļa maksātājs reģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, pirms tas saņem tādus pakalpojumus iekšzemē, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 19. panta pirmo daļu (Pievienotās vērtības nodokļa likuma 55. panta pirmās daļas 2. punkts).

Iekšzemes nodokļa maksātājs ir tiesīgs nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, ja tā veikto ar nodokli apliekamo preču piegāžu un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā nav pārsniegusi 40 000 eiro (Pievienotās vērtības nodokļa likuma 59. panta pirmā daļa).

Šā panta pirmo daļu nepiemēro, ja nodokļa maksātājs no citas dalībvalsts vai no jebkuras trešās valsts vai trešās teritorijas personas, kas neveic saimniecisko darbību iekšzemē, saņem pakalpojumus, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 19. panta pirmo daļu (Pievienotās vērtības nodokļa likuma 59. panta sestā daļa).

Tādējādi atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma prasībām jums, pirms saņemat pakalpojumu, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19. panta pirmo daļu, ir nepieciešams reģistrēties VID PVN reģistrā.

Ja reģistrēts nodokļa maksātājs saņem no Īrijā reģistrēta nodokļa maksātāja reklāmas pakalpojumu, kuru sniegšanas vietu nosaka atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19. panta pirmajai daļai, tad tam ir pienākums saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 88. panta pirmo daļu aprēķināt PVN no saņemto pakalpojumu vērtības un iemaksāt to valsts budžetā. Ja minētie pakalpojumi netiks saņemti ar PVN apliekamo darījumu nodrošināšanai, tad reģistrētam nodokļa maksātājam nav tiesību atskaitīt kā priekšnodokli aprēķināto PVN par saņemtajiem pakalpojumiem.

Ja reģistrēts nodokļa maksātājs saņem no ASV reģistrētā uzņēmuma zoom platformas licences nomas pakalpojumu, kuru sniegšanas vietu nosaka atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19. panta pirmajai daļai, tad tam ir pienākums saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 89. panta pirmo daļu aprēķināt PVN no saņemto pakalpojumu vērtības un iemaksāt to valsts budžetā. Ja minētie pakalpojumi netiks saņemti ar PVN apliekamo darījumu nodrošināšanai, tad reģistrētam nodokļa maksātājam nav tiesību atskaitīt kā priekšnodokli aprēķināto PVN par saņemtajiem pakalpojumiem.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2022. gada novembra (491.) numurā.