0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASUzsāk darbu pie jauna mediju tiesiskā regulējuma izveides

Uzsāk darbu pie jauna mediju tiesiskā regulējuma izveides

Uz pirmo sēdi martā sanāca darba grupa jauna mediju tiesiskā regulējuma izveidei; tās uzdevums - izstrādāt priekšlikumus jauniem, mediju vidi regulējošiem normatīvajiem aktiem, kas ar laiku aizstātu likumu “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu. Priekšlikumus jaunam likumprojektam paredzēts izstrādāt līdz š.g. 1.novembrim. Darba grupa izveidota saskaņā ar Mediju politikas pamatnostādnēs 2016.-2020.gadam atrunāto; darbs pie pamatnostādnēm aizsākās 2014.gada nogalē. Tas iezīmēja nepieciešamību veikt būtiskus uzlabojumus mediju darba tiesiskajā regulējumā, nostiprinot Latvijas mediju vides daudzveidību un drošumspēju. Strādājot pie tiesiskā regulējuma uzlabošanas, saskaņā ar Mediju politikas pamatnostādnēs panākto vienošanos, īpaša uzmanība tiks pievērsta tādiem jautājumiem kā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Uz pirmo sēdi martā sanāca darba grupa jauna mediju tiesiskā regulējuma izveidei; tās uzdevums - izstrādāt priekšlikumus jauniem, mediju vidi regulējošiem normatīvajiem aktiem, kas ar laiku aizstātu likumu “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu. Priekšlikumus jaunam likumprojektam paredzēts izstrādāt līdz š.g. 1.novembrim.

Darba grupa izveidota saskaņā ar Mediju politikas pamatnostādnēs 2016.-2020.gadam atrunāto; darbs pie pamatnostādnēm aizsākās 2014.gada nogalē. Tas iezīmēja nepieciešamību veikt būtiskus uzlabojumus mediju darba tiesiskajā regulējumā, nostiprinot Latvijas mediju vides daudzveidību un drošumspēju. Strādājot pie tiesiskā regulējuma uzlabošanas, saskaņā ar Mediju politikas pamatnostādnēs panākto vienošanos, īpaša uzmanība tiks pievērsta tādiem jautājumiem kā mediju reģistrācijas process un mediju caurskatāmība, kā arī žurnālistu tiesiskās aizsardzības un žurnālistu avotu aizsardzības jautājumiem. Izstrādājot jauno mediju vides tiesisko regulējumu, ir jāņem vērā arī tādi aspekti kā jaunākās mediju vides izmaiņas, mediju darbība dažādās konverģentās platformās un mediju lietotāju un mediju redaktoru mijiedarbība satura veidošanā. Līdz 2018.gadam paredzēts izveidot vienotu mediju ombudu un tiesiskā regulējuma reformā būs jāvienojas par šāda ombuda konkrēto formu.

Pirmajā darba grupas sēdē tajā pārstāvētie eksperti, valsts institūcijas un nevalstiskās organizācijas iepazīstināja ar savu redzējumu mediju darbības tiesiskās vides uzlabošanai, kā arī vienojās par tālāko darba organizāciju.