0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIArī Latvijas Banka piedāvā savu nodokļu stratēģiju

Arī Latvijas Banka piedāvā savu nodokļu stratēģiju

Latvijas Banka uz vispusīgas ekonomiskās analīzes pamata izstrādā un turpinās izstrādāt priekšlikumus ekonomiskās politikas veidošanai, kas atbalstītu straujāku valsts izaugsmi un monetārās politikas lēmumu iedarbīgumu. Lai sniegtu atbalstu valdībai darbā pie nodokļu politikas veidošanas turpmākajiem gadiem, Latvijas Banka sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas Darba devēju konfederāciju ir izstrādājusi nodokļu reformas priekšlikumus, kas apkopoti "Nodokļu stratēģijā 20/20",  kurā detalizēti analizēta pašreizējā situācija un sniegti konkrēti priekšlikumi. "Nodokļu stratēģijas 20/20" galvenais mērķis ir Latvijas uzņēmumu konkurētspējas, ekonomikas izaugsmes un iedzīvotāju labklājības veicināšana, vienlaikus nodrošinot pozitīvu ietekmi uz valsts budžetu. Piedāvājam, kā samazināt nodokļu slogu, neiedragājot un faktiski pat…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Latvijas Banka uz vispusīgas ekonomiskās analīzes pamata izstrādā un turpinās izstrādāt priekšlikumus ekonomiskās politikas veidošanai, kas atbalstītu straujāku valsts izaugsmi un monetārās politikas lēmumu iedarbīgumu.

Lai sniegtu atbalstu valdībai darbā pie nodokļu politikas veidošanas turpmākajiem gadiem, Latvijas Banka sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas Darba devēju konfederāciju ir izstrādājusi nodokļu reformas priekšlikumus, kas apkopoti "Nodokļu stratēģijā 20/20",  kurā detalizēti analizēta pašreizējā situācija un sniegti konkrēti priekšlikumi.

"Nodokļu stratēģijas 20/20" galvenais mērķis ir Latvijas uzņēmumu konkurētspējas, ekonomikas izaugsmes un iedzīvotāju labklājības veicināšana, vienlaikus nodrošinot pozitīvu ietekmi uz valsts budžetu. Piedāvājam, kā samazināt nodokļu slogu, neiedragājot un faktiski pat palielinot valsts ieņēmumus. Gan nodokļu maksātāji, gan administrētāji iegūs arī no tā, ka nodokļu sistēma šīs reformas iznākumā kļūtu vienkārša, viegli saprotama un stabila.

Ja nacionālās bankas un uzņēmēju priekšlikumi gūs atbalstu valdībā un parlamentā, tā būs vērienīgākā nodokļu politikas reforma Latvijas jaunāko laiku vēsturē, norāda stratēģijas autori.

Tiks radīti labvēlīgi nosacījumi Latvijas tautsaimniecības izaugsmei, mainīta nodokļu maksātāju motivācija un mazināta ēnu ekonomika. Skaitļos runājot - 2020. gadā Latvijas IKP paredzams par 2.4% augstāks, salīdzinot ar esošo situāciju. Tie ir vairāk nekā 700 milj. eiro papildu ienākumi tautsaimniecības dalībniekiem.

Latvijas Bankas priekšlikumi nodokļu jomā vērsti uz tādas ekonomisko izaugsmi sekmējošas nodokļu politikas izstrādi, kura veicina konkurētspējas un iedzīvotāju labklājības kāpumu. Lai risinātu minētās problēmas, "Nodokļu stratēģijas 20/20" ietvaros Latvijas Banka iesaka:
• samazināt IIN likmi atalgojumam par 3 procentu punktiem (līdz 20%);
• vienādot ar kapitāla ienākumiem saistītās nodokļu likmes 20% līmenī;
• reformēt esošo UIN sistēmu, ieviešot 0% likmi reinvestētajai peļņai un 20% likmi
izmaksātajām dividendēm;
• paplašināt PVN reverso (apgriezto) maksāšanas kārtību.
"Nodokļu stratēģijas 20/20" priekšlikumu īstenošanas rezultātā IKP 2020. gadā būtu par 2.4% lielāks salīdzinājumā ar nemainītu situāciju nodokļu jomā. Tas atbilst vairāk nekā 700 milj. eiro papildu ienākumu tautsaimniecības dalībniekiem. Vienlaikus samazinātos darbaspēka izmaksas un palielinātos mājsaimniecību rīcībā esošie ienākumi, kā arī uzlabotos uzņēmumu kapitalizācijas rādītāji, veicinot kreditēšanu un investīciju pieaugumu valstī. Iedibinot izlīdzinātās nodokļu likmes principu, nodokļu sistēma tiktu vienkāršota, samazinot administratīvo slogu uzņēmumiem un valsts iestādēm un uzlabojot Latvijas uzņēmumu konkurences nosacījumus salīdzinājumā ar pārējo Baltijas valstu uzņēmumiem.

Nodokļu_stratēģija_20_20_2017 lejuplādējama šeit.

Nodokļu stratēģijas infografika: