0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAIesniegumu nodokļu maksājumu samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai varēs iesniegt tikai piecu darbdienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās

Iesniegumu nodokļu maksājumu samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai varēs iesniegt tikai piecu darbdienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās

VID informācija

No 2024. gada 1. janvāra iesniegumu nodokļu maksājumu samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai var iesniegt piecu darbdienu laikā. Tas ļauj sadalīt nodokļa maksājumu termiņos uz laiku līdz vienam gadam, skaitot no iesnieguma iesniegšanas dienas. To paredz likuma “Par nodokļiem un nodevām” 24. panta pirmās daļas 1. punkts, kas stāsies spēkā 2024. gada 1. janvārī. Nodokļu maksātājs motivētu iesniegumu nodokļu administrācijai iesniedz ne vēlāk kā piecas darbdienas pēc maksājuma termiņa iestāšanās. Tāpat kā līdz šim Valsts ieņēmumu dienests (VID) rakstveidā vienosies ar nodokļu maksātāju par parāda samaksas grafiku. Ņemot vērā minēto, sākot…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Foto by Henrikas Mackevicius: https://www.pexels.com

No 2024. gada 1. janvāra iesniegumu nodokļu maksājumu samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai var iesniegt piecu darbdienu laikā. Tas ļauj sadalīt nodokļa maksājumu termiņos uz laiku līdz vienam gadam, skaitot no iesnieguma iesniegšanas dienas. To paredz likuma “Par nodokļiem un nodevām” 24. panta pirmās daļas 1. punkts, kas stāsies spēkā 2024. gada 1. janvārī.

Nodokļu maksātājs motivētu iesniegumu nodokļu administrācijai iesniedz ne vēlāk kā piecas darbdienas pēc maksājuma termiņa iestāšanās. Tāpat kā līdz šim Valsts ieņēmumu dienests (VID) rakstveidā vienosies ar nodokļu maksātāju par parāda samaksas grafiku.

Ņemot vērā minēto, sākot ar 2024. gada 1. janvāri VID izskatīs tikai tos iesniegumus, kuri nodokļu samaksas termiņa pagarinājuma grafika piešķiršanai būs iesniegti, ievērojot piecu darbdienu termiņu.

Piemēram, par nodokli, ko iemaksā valsts budžetā 23 dienu laikā pēc taksācijas perioda beigām, ja taksācijas periods ir 2023. gada decembris, iesniegumu samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai var iesniegt ne vēlāk kā līdz 2024. gada 4. janvārim.  Ja līdz 2024. gada 4. janvārim kādu iemeslu dēļ nodokļu maksātājs iesniegumu nav paspējis iesniegt, parādu situācijas risināšanai aicinām sazināties ar VID, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) izvēlni “Sarakste ar VID”. Nodokļu maksātājs var lūgt VID pieņemt lēmumu par nokavēto nodokļu maksājumu labprātīgu izpildi (saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 26. panta 11. daļu).

Iesniegumu samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai visērtāk ir iesniegt elektroniskā veidā, izmantojot VID EDS.

Plašāka informācija par termiņpagarinājumu piešķiršanu un iesniegšanu skatāma VID tīmekļa vietnes sadaļā: “Termiņpagarinājumi un nodokļu parādi”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni +371 67120000, kā arī uzdot savus jautājumus rakstiski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā sadaļā “Sarakste ar VID”. 

Lasiet arī: