0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKādas izmaiņas grāmatvedībā nesīs pienākums sniegt ilgtspējas ziņojumus?

Kādas izmaiņas grāmatvedībā nesīs pienākums sniegt ilgtspējas ziņojumus?

Jau 2023. gada 5. janvārī stājusies spēkā Korporatīvā ilgtspējas ziņu sniegšanas direktīva (CSRD). Saskaņā ar CSRD direktīvu dalībvalstīm (Latvijai) jāizstrādā normatīvie un administratīvie akti 18 mēnešu laikā līdz 2024.gada 6. jūlijam. CSRD direktīva tiek ieviesta pakāpeniski sākot ar 2024. pārskata gadu, žurnāla "Bilance" konferencē informēja Ilmārs Šņucins, Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos. "Direktīvas ieviešanai atvēlēts samērā ilgs laiks - normatīvie akti jāpabeidz līdz nākamā gada vidum," sacīja I. Šņucins. Izmaiņas, pie kurām jau tiek strādāts, paredzēs grozījumus gan Gada pārskatu likumā, gan…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Grāmatvedība
Photo credit: Alan Cleaver via Visualhunt.com / CC BY

Jau 2023. gada 5. janvārī stājusies spēkā Korporatīvā ilgtspējas ziņu sniegšanas direktīva (CSRD). Saskaņā ar CSRD direktīvu dalībvalstīm (Latvijai) jāizstrādā normatīvie un administratīvie akti 18 mēnešu laikā līdz 2024.gada 6. jūlijam. CSRD direktīva tiek ieviesta pakāpeniski sākot ar 2024. pārskata gadu, žurnāla "Bilance" konferencē informēja Ilmārs Šņucins, Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos.

"Direktīvas ieviešanai atvēlēts samērā ilgs laiks - normatīvie akti jāpabeidz līdz nākamā gada vidum," sacīja I. Šņucins. Izmaiņas, pie kurām jau tiek strādāts, paredzēs grozījumus gan Gada pārskatu likumā, gan Revīzijas pakalpojumu likumā, gan Finanšu instrumentu tirgus likumā un citos normatīvajos aktos.

CSRD direktīva paredz aizstāt Nefinanšu ziņojumu sniegšanas direktīvu:

  • ieviest detalizētākas ziņošanas prasības un nodrošinot, ka noteiktām sabiedrībām ir jāsniedz ziņojumi par tādiem ilgtspējas jautājumiem kā vide, sociālā joma, cilvēktiesības un pārvaldības faktori
  • paplašināts subjektu loks, uz kuriem attieksies CSRD direktīvas prasības (lielām sabiedrībām, mazām un vidējām biržā kotētām sabiedrībām, trešo valstu sabiedrību meitas sabiedrībām un filiālēm pie noteiktiem kritērijiem)
  • ilgtspējas ziņojums būs daļa no uzņēmuma gada pārskata, tas būs jāiekļauj vadības ziņojumā, tam paredzētajā atsevišķā sadaļā (bez iespējas to sagatavot atsevišķi)
  • ilgtspējas ziņojums jāsagatavo saskaņā ar Eiropas ilgtspējas ziņu sniegšanas standartiem

Ilgtspējas ziņojumam būs nepieciešams saņemt neatkarīga revidenta ierobežotas pārliecības apliecinājumu, nākotnē (sākot ar 2028.gada 1.oktobri) pārejot uz pamatotas pārliecības apliecinājumu.

Ilgtspējas ziņojumi būs jārevidē un jāapstiprina. Latvijas gadījumā netiks veidota atsevišķa institūcija, šis pienākums tiks deleģēts esošajiem zvērinātajiem revidentiem, informē I. Šņucins.

2025. gadā ilgtspējas ziņojumu prasības Latvijā attieksies tikai uz 9 uzņēmumiem, bet nākamajos gados subjektu loks strauji paplašināsies - 2026.gadā ziņojumi būs jāsniedz jau 15 lielākajām sabiedriskas nozīmes struktūrām un apmēram 160 lielākajiem uzņēmumiem, bet 2027.gadā apmēram 50 sabiedriskas nozīmes struktūrām un uz 160 lielākajiem uzņēmumiem.

Žurnāla "Bilance" konferences "Jaunā nodokļu reforma. Vai ir gaidāma un kad?" videoierakstu iespējams iegādāties šeit: https://www.plz.lv/preces/bilance-konference-2023/

Jums arī varētu interesēt...