0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSKOMERCPRAKSELatvija uzlabojusi pozīciju ikgadējā noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas risku reitingā

Latvija uzlabojusi pozīciju ikgadējā noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas risku reitingā

Latvija pakāpusies uz 14. vietu Bāzeles Pārvaldības institūta veidotajā ikgadējā noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas risku reitingā (Basel Anti-Money Laundering (AML) Index). Tas ir augstākais Latvijas līdz šim saņemtais novērtējums 146 indeksā iekļauto pasaules valstu konkurencē. Finanšu ministrija turpina darbu pie noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas regulējuma uzlabošanas. Paredzēts vērsties arī pie uzņēmēju auditorijas un sabiedrības kopumā, īstenojot motivāciju veicinošu pasākumu kopumu ēnu ekonomikas mazināšanai. Tāpat plānots arī koordinēti īstenot steidzamus finanšu sektora politikas sakārtošanas pasākumus, definēt sektora vidēja un ilgtermiņa attīstības redzējumu, īpašu uzmanību pievēršot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas risku mazināšanai.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Latvija pakāpusies uz 14. vietu Bāzeles Pārvaldības institūta veidotajā ikgadējā noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas risku reitingā (Basel Anti-Money Laundering (AML) Index). Tas ir augstākais Latvijas līdz šim saņemtais novērtējums 146 indeksā iekļauto pasaules valstu konkurencē.

Finanšu ministrija turpina darbu pie noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas regulējuma uzlabošanas. Paredzēts vērsties arī pie uzņēmēju auditorijas un sabiedrības kopumā, īstenojot motivāciju veicinošu pasākumu kopumu ēnu ekonomikas mazināšanai. Tāpat plānots arī koordinēti īstenot steidzamus finanšu sektora politikas sakārtošanas pasākumus, definēt sektora vidēja un ilgtermiņa attīstības redzējumu, īpašu uzmanību pievēršot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas risku mazināšanai.

Savukārt ar mērķi attīstīt stabilu, drošu un starptautiski konkurētspējīgu finanšu sektoru ar inovatīvu finanšu pakalpojumu pieejamību, šogad apstiprināts arī Finanšu sektora attīstības plāns 2017.-2019. gadam. Tādējādi paredzēts īstenot pasākumus ilgtspējīgai Latvijas tautsaimniecības izaugsmei un Latvijas kā reģionālā finanšu pakalpojumu centra pozīcijas nostiprināšanai. Tāpat plānā definēti finanšu tirgus attīstībai būtiskākie aspekti turpmākajos gados – digitalizācija un inovācija, finanšu sektora noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas atbilstības un valsts reputācijas paaugstināšana un starptautiskā konkurētspēja.

Bāzeles Pārvaldības institūta veidotais ikgadējā noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas risku reitings tiek veidots, balstoties uz 14 publiski pieejamiem informācijas avotiem, un pasaules valstis tiek salīdzinātas pēc 5 rādītājiem – noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas riskiem, finanšu sektora caurspīdīguma, publiskā sektora caurspīdīguma, korupcijas un politiskajiem riskiem. Reitingā kopumā 2017. gadā tika vērtētas 146 valstis. Latvija kopumā saņēma 4,44 reitinga punktus.