0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESPlāno aktīvāk iesaistīt finanšu sektoru uzņēmējdarbības attīstībai

Plāno aktīvāk iesaistīt finanšu sektoru uzņēmējdarbības attīstībai

Otrdien, 28.februārī, Ministru kabinets (MK) apstiprināja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto “Finanšu sektora attīstības plānu 2017.-2019.gadam”, kas paredz pasākumu kopumu stabila, droša un starptautiski konkurētspējīga finanšu sektora attīstībai. Finanšu sektora attīstības plānā ietverti pasākumi, kuru mērķis ir attīstīt stabilu, drošu un starptautiski konkurētspējīgu finanšu sektoru ar inovatīvu finanšu pakalpojumu pieejamību, kas nodrošina ilgtspējīgu Latvijas tautsaimniecības izaugsmi un Latvijas kā reģionālā finanšu pakalpojumu centra pozīcijas nostiprināšanu. Kopumā plānā iezīmēti rīcības virzieni un izrietošie uzdevumi četrām finanšu sektora nozarēm – banku, kapitāla tirgus, alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēju, kā arī apdrošināšanas un pārapdrošināšanas nozarei. Banku nozarē kā galvenais…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: visualhunt.com

Otrdien, 28.februārī, Ministru kabinets (MK) apstiprināja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto “Finanšu sektora attīstības plānu 2017.-2019.gadam”, kas paredz pasākumu kopumu stabila, droša un starptautiski konkurētspējīga finanšu sektora attīstībai.

Finanšu sektora attīstības plānā ietverti pasākumi, kuru mērķis ir attīstīt stabilu, drošu un starptautiski konkurētspējīgu finanšu sektoru ar inovatīvu finanšu pakalpojumu pieejamību, kas nodrošina ilgtspējīgu Latvijas tautsaimniecības izaugsmi un Latvijas kā reģionālā finanšu pakalpojumu centra pozīcijas nostiprināšanu.

Kopumā plānā iezīmēti rīcības virzieni un izrietošie uzdevumi četrām finanšu sektora nozarēm – banku, kapitāla tirgus, alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēju, kā arī apdrošināšanas un pārapdrošināšanas nozarei. Banku nozarē kā galvenais stratēģiskais virziens iezīmēta kreditēšanas aktivizēšana, palielinot kreditēšanas tempu pieaugumu atbilstoši IKP tempiem. Savukārt kapitāla tirgus nozarē – uzņēmumu skaita, kas izmanto kapitāla instrumentus finansējuma piesaistei, palielināšana. Tāpat arī mērķis ir attīstīt kapitāla instrumentus finansējuma piesaistes un ieguldījumu iespēju paplašināšanai un palielināt institucionālo un privāto investoru aktivitāti vietējā kapitāla tirgū.

Alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēju nozarē plānots pieņemt kolektīvās finansēšanas platformu darbības regulējumu, kā arī attīstīt inovatīvus finanšu pakalpojumus. Tāpat plānots paplašināt apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanu, efektivizēt informācijas apmaiņu risku izvērtēšanai un saistību izpildei, kā arī paplašināt piedāvājumu pilnīgākai apdrošināšanas vajadzību apmierināšanai.

Plānā ietverti finanšu tirgus politikas mērķi, uzdevumi un atbildīgās institūcijas plānoto pasākumu īstenošanai, kā arī termiņi un plāna izpildes uzraudzības kārtība. Paredzēts, ka plānu būs iespēja pielāgot aktuālajai ekonomiskajai situācijai un tās izaicinājumiem.

Tiesiskais regulējums ir attiecināms uz Finanšu un kapitāla tirgus dalībniekiem, tostarp biržu NASDAQ Riga, riska kapitāla jomas komercsabiedrībām, apdrošināšanas sabiedrībām, kredītiestādēm un citiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem un patērētājiem, kā arī  nozari pārstāvošajām nevalstiskajām organizācijām.