0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIRosina grozījumus pašvaldību referendumu kārtībā

Rosina grozījumus pašvaldību referendumu kārtībā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija iesniegusi Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijai priekšlikumus likumprojekta "Vietējo pašvaldību referendumu likums" trešajam lasījumam Saeimā. Tiek piedāvāts pilnveidot likumprojektu, iekļaujot tajā regulējumu par konsultatīvajiem referendumiem un pārskatot jautājumu par nepieciešamo vēlētāju skaitu, kuriem ir tiesības ierosināt referendumu par domes atlaišanu. Iesniegtie priekšlikumi paredz, ka ir divu veidu pašvaldības referendumi – konsultatīvais pašvaldības referendums un lemjošais pašvaldības referendums. Konsultatīvais pašvaldības referendums ir pašvaldības iedzīvotāju balsojums par pašvaldības autonomā kompetencē esošu jautājumu, kurā nobalsoto jautājumu dome pieņem zināšanai, piemēram, par jaunas izglītības iestādes izveidošanas nepieciešamību. Konsultatīvais pašvaldības referendums var notikt par pašvaldības autonomās kompetences jautājumiem,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija iesniegusi Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijai priekšlikumus likumprojekta "Vietējo pašvaldību referendumu likums" trešajam lasījumam Saeimā. Tiek piedāvāts pilnveidot likumprojektu, iekļaujot tajā regulējumu par konsultatīvajiem referendumiem un pārskatot jautājumu par nepieciešamo vēlētāju skaitu, kuriem ir tiesības ierosināt referendumu par domes atlaišanu.
Iesniegtie priekšlikumi paredz, ka ir divu veidu pašvaldības referendumi – konsultatīvais pašvaldības referendums un lemjošais pašvaldības referendums. Konsultatīvais pašvaldības referendums ir pašvaldības iedzīvotāju balsojums par pašvaldības autonomā kompetencē esošu jautājumu, kurā nobalsoto jautājumu dome pieņem zināšanai, piemēram, par jaunas izglītības iestādes izveidošanas nepieciešamību. Konsultatīvais pašvaldības referendums var notikt par pašvaldības autonomās kompetences jautājumiem, piemēram, par to, kāda veida apbūve ir iespējama pašvaldības teritorijā, kā tas ir bijis Jūrmalas pašvaldības gadījumā. Savukārt lemjošais pašvaldības referendums ir pašvaldības iedzīvotāju balsojums, kurā nobalsotais jautājums stājās spēkā likumā noteiktajā kārtībā. Pašvaldības lemjošo referendumu var rīkot tai skaitā par domes atlaišanu.
Turklāt priekšlikumi arī paredz, ka pašvaldības referendumu par domes atlaišanu var ierosināt ne mazāk kā 10 procentu no to balsotāju skaita, kuri pēdējās domes vēlēšanās vēlēšanu dienā bija iekļauti attiecīgās pašvaldības vēlēšanu iecirkņu vēlētāju sarakstos. Pašreizējā redakcija paredz lielāku procentuālo slieksni – 30%.