0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIValdība pieņem valsts pārvaldes auditu prioritātes

Valdība pieņem valsts pārvaldes auditu prioritātes

Valdība otrdien, 24. oktobrī, pieņēmusi rīkojumu ""Par kopējām valsts pārvaldē auditējamām prioritātēm 2018.gadam". Tas nosaka Finanšu ministrijai un citām iestādēm vairākus pienākumus iekšējo auditu procesu ietvaros nākamajam gadam. Rīkojums paredz ministriju un iestāžu iekšējo auditu ietvaros īpašu uzmanību pievērst tam, vai ieviestie iekšējās kontroles sistēmas elementi sekmē procesu efektīvāku norisi un veicina orientāciju uz sasniedzamo rezultātu. Tāpat dots uzdevums izlases veidā atbilstoši riska novērtējumam turpināt vienlaikus veikt līdzīgu procesu iekšējos auditus attiecīgā resora iestādēs, kā arī nodrošināt savstarpēju sadarbību un pēc iespējas veidot starpresoru iekšējā audita komandas, auditējot tādu politiku, kura tiek plānota, īstenota un uzraudzīta mijiedarbībā ar citiem resoriem. Tas neparedz…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valdība otrdien, 24. oktobrī, pieņēmusi rīkojumu ""Par kopējām valsts pārvaldē auditējamām prioritātēm 2018.gadam". Tas nosaka Finanšu ministrijai un citām iestādēm vairākus pienākumus iekšējo auditu procesu ietvaros nākamajam gadam.

Rīkojums paredz ministriju un iestāžu iekšējo auditu ietvaros īpašu uzmanību pievērst tam, vai ieviestie iekšējās kontroles sistēmas elementi sekmē procesu efektīvāku norisi un veicina orientāciju uz sasniedzamo rezultātu. Tāpat dots uzdevums izlases veidā atbilstoši riska novērtējumam turpināt vienlaikus veikt līdzīgu procesu iekšējos auditus attiecīgā resora iestādēs, kā arī nodrošināt savstarpēju sadarbību un pēc iespējas veidot starpresoru iekšējā audita komandas, auditējot tādu politiku, kura tiek plānota, īstenota un uzraudzīta mijiedarbībā ar citiem resoriem. Tas neparedz konkrētu sadarbības veidu, līdz ar to sadarbība var tikt īstenota, piemēram, telefoniski sazinoties, tiekoties, apmainoties ar informāciju par prioritārā audita plānošanas un novērtēšanas rezultātiem. Tā kā audita komandu darbs ir resursu ietilpīgs un lai pamatdarbības auditu veikšana (prioritātes īstenošana) būtu samērīga ar iekšējā audita struktūrvienības funkciju īstenošanu, rīkojums paredz, ka komandas tiek veidotas pēc iespējas. Tādējādi tiek akcentēta iekšējā audita struktūrvienību nepieciešamība sadarboties ar citu resoru iekšējā audita struktūrvienībām, lai auditu rezultātā iegūtu pilnīgāku izpratni par attiecīgas sistēmas darbību.