0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAVID informē par izmaiņām 2021. gada ienākumu deklarācijā

VID informē par izmaiņām 2021. gada ienākumu deklarācijā

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta informācijas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka Ministru kabineta 2022. gada 11. janvāra noteikumi Nr. 7 "Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 30. oktobra noteikumos Nr. 662 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību"”, kas stājās spēkā 2022. gada 14. janvārī, ir piemērojami, aizpildot 2021. gada ienākumu deklarāciju. Būtiskākās izmaiņas: izveidots atsevišķs iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) aprēķins profesionālam sportistam, izveidota jauna atzīme pensionāra neapliekamā minimuma piemērošanai remigrējušam diasporas loceklim, izmaiņas valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) norādīšanā, zaudējumu un izdevumu pārsnieguma pārskata aizpildīšanā, lauksaimniekiem D3 pielikumā. IIN aprēķins profesionālam sportistam Tā kā algotā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka Ministru kabineta 2022. gada 11. janvāra noteikumi Nr. 7 "Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 30. oktobra noteikumos Nr. 662 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību"”, kas stājās spēkā 2022. gada 14. janvārī, ir piemērojami, aizpildot 2021. gada ienākumu deklarāciju.

Būtiskākās izmaiņas:

  • izveidots atsevišķs iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) aprēķins profesionālam sportistam,
  • izveidota jauna atzīme pensionāra neapliekamā minimuma piemērošanai remigrējušam diasporas loceklim,
  • izmaiņas valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) norādīšanā, zaudējumu un izdevumu pārsnieguma pārskata aizpildīšanā, lauksaimniekiem D3 pielikumā.

IIN aprēķins profesionālam sportistam

Tā kā algotā darba ienākumam no profesionālā sporta piemēro 20% IIN likmi, gada ienākumu deklarācijas D veidlapa ir papildināta ar jaunu 18.1 rindu, lai aprēķināto IIN no profesionālā sporta ienākuma norādītu atsevišķi no pārējiem profesionāla sportista ienākumiem.

Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), aizpildot gada ienākumu deklarāciju, tiks nodrošināts automātisks IIN aprēķins, ja fiziskā persona deklarēs algotā darba ienākumu no profesionālā sporta gada ienākumu deklarācijas D1 pielikumā.

Pensionāra neapliekamais minimums remigrējušam diasporas loceklim

Remigrējušam diasporas loceklim, kuram ir tiesības piemērot ārvalsts pensijas neapliekamo apmēru, ir nodrošināta iespēja gada ienākumu deklarācijas D veidlapas 10. rindā veikt atzīmi “Tiek piemērota likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 12. panta četrpadsmitā daļa”.

Izmaiņas gada ienākumu deklarācijas D3 pielikuma aizpildīšanā

Aizpildot gada ienākumu deklarāciju par 2021. gadu, saimnieciskās darbības veicējiem par sevi samaksātas VSAOI jāpieskaita pie apliekamiem ienākumiem uzreiz gada ienākumu deklarācijas D3 pielikumā, nevis deklarācijas D veidlapas 1. rindā, kā tas bija līdz šim.

Ja saimnieciskās darbības veicējs 2021. gada laikā saņēma ienākumus gan no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas, gan no citiem saimnieciskās darbības veidiem, pie apliekamajiem ienākumiem jāpieskaita uz katru ienākuma veidu attiecināmās pašnodarbinātā VSAOI, kas ir iekļautas saimnieciskās darbības izdevumos.

EDS notiks automātiska pašnodarbinātā VSAOI proporcionāla pieskaitīšana lauksaimniecības un citu veidu ienākumiem gada ienākumu deklarācijas D3 pielikumā.

Pārskats par iepriekšējo taksācijas gadu saimnieciskās darbības zaudējumiem un izdevumu ierobežojuma pārsniegumu ir papildināts ar jaunu daļu “III. Kopā pārskatā par iepriekšējo taksācijas gadu saimnieciskās darbības zaudējumiem un izdevumu ierobežojuma pārsniegumu”, kuru aizpilda, ja ir izdarīta atzīme par likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 19. panta astotās daļas piemērošanu – lauksaimniecisko zaudējumu segšanu no citiem ienākumiem. Ir precizēta zaudējumu un izdevumu pārsnieguma pārskata I un II daļas aizpildīšanas kārtība: tā paredz sedzamo zaudējumu un izdevumu apmēru norādīt, ievērojot uz katru ienākuma veidu attiecināmo proporcionālo sadalījumu un hronoloģiju, ja saimnieciskās darbības zaudējumu un izdevumu ierobežojuma pārsniegumu no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas sedz no pārējās saimnieciskās darbības ienākumiem.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: