0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIPar minimālās algas palielinājuma apmēriem atšķirīgi viedokļi

Par minimālās algas palielinājuma apmēriem atšķirīgi viedokļi

Rosinātās minimālās algas paaugstināšana no 370 eiro šogad uz 407 eiro pirms nodokļu nomaksas no nākamā gada 1. janvāra ievērojami veicinātu labklājības pieaugumu iedzīvotājiem, kuri pašlaik saņem minimālo algu, īpaši ģimenēm ar bērniem, kam valsts atbalsts nepieciešams visvairāk, uzskata Labklājības ministrija.Labklājības ministrs Jānis Reirs uzsver: "Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir pakļauti nabadzības riskam, un vairākkārt saņemti starptautisko organizāciju atzinumi ar norādēm uz sociālo nevienlīdzību, zemu minimālo algu un neapliekamo minimumu. Ņemot vērā, ka straujāk aug lielāka apmēra algas, nepieciešams rīkoties, lai nodrošinātu arī samaksas pieaugumu darbiniekiem, kuri saņem minimālo algu. Tās paaugstināšana ir demokrātisks un vienlīdzīgs veids, kā tiešā vai netiešā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

algaRosinātās minimālās algas paaugstināšana no 370 eiro šogad uz 407 eiro pirms nodokļu nomaksas no nākamā gada 1. janvāra ievērojami veicinātu labklājības pieaugumu iedzīvotājiem, kuri pašlaik saņem minimālo algu, īpaši ģimenēm ar bērniem, kam valsts atbalsts nepieciešams visvairāk, uzskata Labklājības ministrija.

Labklājības ministrs Jānis Reirs uzsver: "Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir pakļauti nabadzības riskam, un vairākkārt saņemti starptautisko organizāciju atzinumi ar norādēm uz sociālo nevienlīdzību, zemu minimālo algu un neapliekamo minimumu. Ņemot vērā, ka straujāk aug lielāka apmēra algas, nepieciešams rīkoties, lai nodrošinātu arī samaksas pieaugumu darbiniekiem, kuri saņem minimālo algu. Tās paaugstināšana ir demokrātisks un vienlīdzīgs veids, kā tiešā vai netiešā veidā atbalstīt lielu Latvijas sabiedrības daļu, īpaši reģionos."

Šī brīža minimālā alga ietver tikai pašu pamatvajadzību nodrošināšanu, jo aprēķinātais nabadzības riska slieksnis ir 291 eiro cilvēkam. Minimālās algas pacelšana neietekmē cenu kāpumu, un tā neietekmē bezdarba līmeni. Tieši pretēji - palielinās iedzīvotājiem pieejamais naudas daudzumus un attiecīgi arī pirktspēja. Pasaules prakse liecina, ka augstākas minimālās algas samazina milzīgo plaisu starp nabadzīgajiem un bagātajiem iedzīvotājiem, tādējādi veicinot vienlīdzību. Kopš 1.jūlija pirmo reizi desmit gadu laikā Latvijā ir zemākā minimālā alga Baltijas valstu vidū, trešā zemākā Eiropas Savienībā. Tāpēc atbalsts maznodrošinātajiem ir jāveido pēctecīgi gan plānojot nākamā, gan turpmāko gadu budžetus.

Kā ziņots iepriekš, Labklājības ministrs Jānis Reirs izskatīšanai Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē virzīja Labklājības un citu ministriju kopīgi izstrādāto informatīvo ziņojumu par priekšlikumiem minimālai mēneša darba algai. Ziņojumā sniegti priekšlikumi par minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu no 370 euro līdz 407 euro (9,1%) sākot ar 2017.gada 1.janvāri.

Finanšu ministrija gan iebilst tik krasam minimālās algas paaugstinājumam. Sagatavotajā prezentācijā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola uzsvēra, ka reģionos šāds algas paaugstinājums nebūs pa spēkam uzņēmējiem. Ieskats ministres prezentācijā (klikšķiniet uz attēla, lai palielinātu:

bandicam 2016-08-10 09-48-31-843

bandicam 2016-08-10 09-48-37-890

bandicam 2016-08-10 09-48-49-250