0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIDarbnespējas apmaksa, atgriežoties no citas ES valsts

Darbnespējas apmaksa, atgriežoties no citas ES valsts

Sanita Janševska, VSAA Kontaktu centra klientu apkalpošanas operatore

Fiziskā persona atgriezās no Apvienotās Karalistes, kur strādāja un bija sociāli apdrošināta, un iekārtojās darbā Latvijā. Sakarā ar to, Latvijā strādāja tikai neilgu laiku, radās jautājums: vai darbnespējas gadījumā (kamēr nav nostrādāti trīs mēneši) viņai tiks apmaksāts darbnespējas periods? Atbilde Situāciju skaidro šāds piemērs. Pirmā saslimšanas diena ir 03.01.2020. Tā kā atveseļoties nav izdevies pirmajās 10 slimības dienās, ārsts no 11. slimības dienas ir izsniedzis darbnespējas lapu B par  periodu no 13.01.2020. līdz 25.01.2020. Tiesības uz slimības pabalstu būs, ja: 6 mēnešu periodā no 2019. gada jūlija līdz 2019. gada decembrim iemaksas slimības…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Darbnespējas apmaksa, atgriežoties no citas ES valsts
Foto: slon_dot_pics – Pexels

Fiziskā persona atgriezās no Apvienotās Karalistes, kur strādāja un bija sociāli apdrošināta, un iekārtojās darbā Latvijā. Sakarā ar to, Latvijā strādāja tikai neilgu laiku, radās jautājums: vai darbnespējas gadījumā (kamēr nav nostrādāti trīs mēneši) viņai tiks apmaksāts darbnespējas periods?

Atbilde

Situāciju skaidro šāds piemērs.

Pirmā saslimšanas diena ir 03.01.2020.

Tā kā atveseļoties nav izdevies pirmajās 10 slimības dienās, ārsts no 11. slimības dienas ir izsniedzis darbnespējas lapu B par  periodu no 13.01.2020. līdz 25.01.2020.

Tiesības uz slimības pabalstu būs, ja:

  • 6 mēnešu periodā no 2019. gada jūlija līdz 2019. gada decembrim iemaksas slimības apdrošināšanai būs veiktas vismaz 3 mēnešos vai arī
  • 24 mēnešu periodā no 2018. gada janvāra līdz 2019. gada decembrim iemaksas slimības apdrošināšanai būs veiktas vismaz 6 mēnešos.

Nosacījums par nepieciešamo apdrošināšanas stāžu slimības pabalsta piešķiršanai attiecas tikai uz gadījumiem, ja saslimusi pati sociāli apdrošinātā persona.

Piešķirot slimības pabalstu ar pārejošu darbnespējas cēloni “nelaimes gadījums darbā” un “arodslimība”, apdrošināšanas stāžs netiek noteikts. Tāpat šis nosacījums neattiecas uz slimības pabalsta piešķiršanu gadījumos, kad tiek kopts slims bērns, kas nav sasniedzis 14 gadu vecumu vai 18 gadu vecumu, ja tiek kopts bērns ar smagu saslimšanu.

Tiesības uz darbnespējas lapas apmaksu tiks noteiktas pēc iesnieguma slimības pabalsta piešķiršanai saņemšanas.

Atbildot uz pirmo jautājumu:

Persona, pieprasot slimības pabalstu, iesniegumā norāda, ka ir bijusi nodarbināta citā valstī. Informācija tiek pārbaudīta sadarbībā ar Starptautisko pakalpojumu nodaļu. Pēc informācijas saņemšanas tiek noteiktas tiesības uz pabalstu.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2020. gada novembra (467.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: