Eiropas Komisija 19. aprīlī Rīgā rīko semināru par godīgu nodokļu politiku

Rīgā 19.aprīlī notiks pirmais Eiropas Komisijas organizētais seminārs par godīgu nodokļu politiku. Tā ir iespēja ikvienam pievienoties debatēm par taisnīgu nodokļu politiku un izteikt savu viedokli par to, kā efektīvāk cīnīties pret nodokļu nemaksāšanu. Seminārs ir bezmaksas un ikviens interesents to var apmeklēt, reģistrējoties elektroniski.

Semināra ietvaros paredzētas paneļdiskusijas par dažādiem nozīmīgiem jautājumiem, kas saistīti ar taisnīgas nodokļu sistēmas lomu pilsoniskā sabiedrībā, par godīgas nodokļu sistēmas šķēršļiem un iespējām, par veicamajiem pasākumiem godīgas nodokļu sistēmas nodrošināšanai u.c.

Paneļdiskusijās piedalīsies Finanšu ministrijas un Ekonomikas ministrijas amatpersonas, kā arī pārstāvji no Latvijas Ārvalstu investoru Padomes, sabiedrības par atklātību – Delna, Banku augstskolas un biedrības “Latvijas platforma attīstības sadarbībai”.

Pilna semināra programma pieejama šeit. Seminārs notiek šī gada 19. aprīlī no plkst. 9.30 – 14.30 viesnīcā Radisson Blu Daugava, Kuģu ielā 24, Rīgā.

Šis ir pirmais no pieciem semināriem, ko Eiropas Komisija šogad organizē dažādās Eiropas valstīs, lai veicinātu aktīvu zināšanu apmaiņu nolūkā novērst nodokļu ļaunprātīgu izmantošanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Semināra mērķis ir apvienot valstu politikas veidotājus, pilsoniskās sabiedrības organizācijas, akadēmiķus un uzņēmējdarbības pārstāvjus, kā arī Eiropas institūciju locekļus. Tuvākajā laikā šādi semināri notiks arī Austrijā, Francijā, Īrijā un Itālijā.

Kā uzsver semināra organizatori, godīga nodokļu politika ir galvenā Eiropas Savienības sociālā un ekonomiskā modeļa sastāvdaļa. Nodokļu politikai ir izšķiroša loma, stiprinot spēcīgu un ilgtspējīgu ekonomiku, plaukstošu biznesa vidi un taisnīgu sociālo modeli. Tomēr izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un politikas ļaunprātīga izmantošana apdraud sociālo līgumu starp pilsoņiem un viņu valdībām, kā arī rada draudus godīgai konkurencei.

Līdzīgie raksti:

Atstāt komentāru

  Subscribe  
Paziņot par