0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIGruzija un Latvija veido investoriem labvēlīgāku nodokļu politiku

Gruzija un Latvija veido investoriem labvēlīgāku nodokļu politiku

Lai nodrošinātu investoriem labvēlīgākus nosacījumus, otrdien, 12. jūlijā, Ministru kabineta (MK) sēdē tika apstiprināts Finanšu ministrijas sagatavotais likumprojekts par Latvijas Republikas un Gruzijas protokolu. Ar to plānots grozīt 2004. gada konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem, informē Agnese Beļkeviča no Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas. Šobrīd Latvijas un Gruzijas investoriem otrā līgumslēdzējā valstī tiek uzlikti nodokļi saskaņā ar 2004. gada 13. oktobrī parakstīto Latvijas Republikas un Gruzijas konvenciju. Ņemot vērā, ka ar Gruzijas pusi ir panākta vienošanās par iespēju nodrošināt investoriem vēl labvēlīgākus nosacījumus, ir sagatavots protokols, ar ko tiks grozīta konvencija.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Lai nodrošinātu investoriem labvēlīgākus nosacījumus, otrdien, 12. jūlijā, Ministru kabineta (MK) sēdē tika apstiprināts Finanšu ministrijas sagatavotais likumprojekts par Latvijas Republikas un Gruzijas protokolu. Ar to plānots grozīt 2004. gada konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem, informē Agnese Beļkeviča no Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas.

Šobrīd Latvijas un Gruzijas investoriem otrā līgumslēdzējā valstī tiek uzlikti nodokļi saskaņā ar 2004. gada 13. oktobrī parakstīto Latvijas Republikas un Gruzijas konvenciju. Ņemot vērā, ka ar Gruzijas pusi ir panākta vienošanās par iespēju nodrošināt investoriem vēl labvēlīgākus nosacījumus, ir sagatavots protokols, ar ko tiks grozīta konvencija.

Ar likumprojektu konvencijas ietvaros paplašinās jēdzienu „starptautiskā satiksme”, attiecinot to arī uz autopārvadājumiem. Tādējādi konvencijas atvieglojumi, kas līdz šim tika attiecināti uz kuģu un gaisa kuģu starptautisko satiksmi, turpmāk tiks attiecināti arī uz autopārvadājumiem.

Paredzēts noteikt samazinātas likmes, pēc kurām nodoklis var tikt ieturēts no dividendēm to izcelsmes valstī, konkrēti, likmes tiks noteiktas 0% (ja sabiedrības– dividenžu saņēmējas līdzdalība ir 50% un vairāk), 5% (ja sabiedrības – dividenžu saņēmējas līdzdalība ir 10% un vairāk), 10% (pārējos gadījumos), kā arī noteikt samazinātas likmes, pēc kurām nodoklis var tikt ieturēts no procentu maksājumiem un autoratlīdzībām to izcelsmes valstī, konkrēti, likmes tiks noteiktas 0% – banku procentiem, 5% – pārējiem procentiem, 5% – autoratlīdzībām.

Tādējādi tiks veicināta komercdarbība Latvijā un Gruzijā, kā arī atvieglota Latvijas investoru darbība Gruzijā un otrādi, kopumā likumprojekts veicinās ārvalstu investīciju piesaistīšanu.

Katras līgumslēdzējas valsts potenciālajiem investoriem tiks radīts labvēlīgāks nodokļu uzlikšanas režīms otrā līgumslēdzējā valstī attiecībā uz tādiem pasīvajiem ienākumiem kā dividendes, procentu maksājumi un autoratlīdzības.

Ar likumprojektu iepazīties MK mājaslapā: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40217778&mode=mk&date=2011-07-12.

 

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: