Jauni EP noteikumi attiecībā uz apmaiņu ar PVN maksājumu datiem

Sagatavots pēc EP informācijas

(0)
Photo credit: Antonio Bonanno on Visual hunt / CC BY-SA

Eiropas Padome februārī pieņēmusi jaunu noteikumu kopumu, kas palīdzēs atklāt krāpšanu nodokļu jomā saistībā ar pārrobežu e-komercijas darījumiem.

Jaunie noteikumi ļaus dalībvalstīm saskaņoti iegūt informāciju, kuru elektroniskā veidā dara pieejamu maksājumu pakalpojumu sniedzēji, piemēram, bankas. Turklāt tiks izveidota jauna centrālā elektroniskā sistēma maksājumu informācijas glabāšanai un turpmākai šīs informācijas apstrādei, ko veiks valstu amatpersonas, kuras ir atbildīgas par krāpšanas apkarošanu.

Konkrētāk – šis jauno noteikumu kopums sastāv no diviem tiesību aktiem:

  • grozījumi PVN direktīvā, ar ko ievieš prasības maksājumu pakalpojumu sniedzējiem veikt uzskaiti par pārrobežu maksājumiem saistībā ar e-komerciju. Šie dati pēc tam tiks darīti pieejami valstu nodokļu iestādēm saskaņā ar stingriem nosacījumiem, tostarp saskaņā ar nosacījumiem, kas ir saistīti ar datu aizsardzību.
  • grozījumi Regulā par administratīvo sadarbību PVN jomā. Ar šiem grozījumiem tiek noteikts, kā valstu nodokļu iestādes šajā jomā sadarbosies, lai atklātu ar PVN saistītu krāpšanu un kontrolētu atbilstību PVN saistībām.

Šie noteikumi papildina PVN tiesisko regulējumu e-komercijas jomā, kas stāsies spēkā 2021. gada janvārī un ar ko tiek ieviestas jaunas PVN saistības tiešsaistes tirdzniecības vietām un vienkāršoti PVN atbilstības noteikumi tiešsaistes uzņēmumiem.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā 2024. gada 1. janvārī.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)