0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBAMājsaimniecībām līdz gada beigām kompensēs 60 procentus no “Sadales tīkls” jaudas fiksētās maksas

Mājsaimniecībām līdz gada beigām kompensēs 60 procentus no “Sadales tīkls” jaudas fiksētās maksas

Pēc Klimata un enerģētikas ministrijas informācijas

Ministru kabinets (MK) 19. septembrī atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos grozījumus “Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā”. Tas nozīmē, ka visiem mājsaimniecību lietotājiem tarifa fiksētā maksa (maksa par jaudas uzturēšanu) tiks samazināta par 60%. Par attiecīgajiem likumprojekta grozījumiem steidzamības kārtā jālemj Saeimai. Budžeta komisija aicinājusi likumprojektu iekļaut 21. septembra Saeimas sēdes darba kārtībā. Atbilstoši piedāvātajiem grozījumiem maksas samazinājums tiktu ietverts jau oktobrī izrakstītajos elektroenerģijas rēķinos, un to piemērotu līdz 31. decembrim, proti, pēdējais maksas samazinājums atspoguļotos janvāra elektroenerģijas rēķinā. Kompensācija attiektos uz visiem lietotājiem – neatkarīgi no tā, cik liels ir…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash

Ministru kabinets (MK) 19. septembrī atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos grozījumus “Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā”. Tas nozīmē, ka visiem mājsaimniecību lietotājiem tarifa fiksētā maksa (maksa par jaudas uzturēšanu) tiks samazināta par 60%. Par attiecīgajiem likumprojekta grozījumiem steidzamības kārtā jālemj Saeimai. Budžeta komisija aicinājusi likumprojektu iekļaut 21. septembra Saeimas sēdes darba kārtībā.

Atbilstoši piedāvātajiem grozījumiem maksas samazinājums tiktu ietverts jau oktobrī izrakstītajos elektroenerģijas rēķinos, un to piemērotu līdz 31. decembrim, proti, pēdējais maksas samazinājums atspoguļotos janvāra elektroenerģijas rēķinā.

Kompensācija attiektos uz visiem lietotājiem – neatkarīgi no tā, cik liels ir mājsaimniecībā esošais elektroenerģijas jaudas pieslēgums.

Tāpat AS “Sadales tīkls”, AS “Augstsprieguma tīkls”, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija kā arī atbildīgās ministrijas izvērtē alternatīvus risinājumus mājsaimniecības elektroenerģijas kopīgo izmaksu stabilizēšanai pēc 2023. gada 31. decembra.

KEM ministrs Kaspars Melnis: “Šobrīd esam augstas inflācijas periodā, kurā  komunālo pakalpojumu izmaksu pieaugumi mājsaimniecībām nereti ir īpaši jūtami. Valdības piedāvātā risinājuma mērķis ir samazināt elektroenerģijas tarifu pieaugumu vēl pirms gaidāmās apkures sezonas, kad ikmēneša komunālo pakalpojumu izdevumu ietekme uz mājsaimniecību budžetu ir jūtamāka. KEM sadarbībā ar citām atbildīgajām ministrijām turpinās strādāt pie ilgtermiņa risinājuma, nodrošinot tarifu izmaksu paredzamību un izmaiņu pakāpeniskumu.”

Saskaņā ar AS “Sadales tīkls” izvērtējumu, interese par sistēmas pieslēguma jaudas samazināšanu mājsaimniecību vidū ir pieaugusi 20–30 reizes, sasniedzot vairāk nekā 6000 gadījumu jūlijā.

Latvijā ir ap 570 tūkst. mājsaimniecību lietotāju, kuriem optimāli būtu lietderīgi pārliecināties, vai izvēlētais pieslēguma jaudas apmērs ir atbilstošs viņu patēriņa vajadzībām.

Lai arī lietotājiem tiek nodrošināta kompensācija uz laiku, KEM aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt elektroenerģijas pieslēguma efektivitāti savā mājoklī. Rūpīga, pārdomāta izvēle, izvērtējot patēriņa paradumus un ikdienas lietošanā izmantotās elektroenerģijas ierīces, var ļaut papildus jau pie esošā valsts finansiāla stimula samazināt daļu no jaudas uzturēšanas maksas.

Starpinstitūciju saskaņošana par likumprojektu notika no 11. līdz 18. septembrim, tās laikā tika saņemti vairāki priekšlikumi un precizējumi, pārskatot sākotnējo KEM grozījumu redakcijas piedāvājumu.

Lasiet arī:

  • Darba samaksas juridiskie aspekti, 14.06.2023. – e-semināra videoieraksts

    71.39
    Izvēlieties