0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIAtgādinājums: sezonas laukstrādniekiem piemērojams īpašs nodokļu režīms

Atgādinājums: sezonas laukstrādniekiem piemērojams īpašs nodokļu režīms

Atgādinām, ka kopš 2014. gada 1. jūnija augļkopībā un dārzeņkopībā nodarbinātajiem sezonas laukstrādniekiem piemēro iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) 15% apmērā, kā to paredz grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli". Šādu nodokļa režīmu var piemērot personai, kas no 1.aprīļa līdz 30.novembrim pie viena vai vairākiem darba devējiem strādā ne vairāk kā 65 kalendāra dienas un kuras ienākumi nepārsniedz 3000 eiro. Traktortehnikas vadīšana nav uzskatāma par lauksaimniecības sezonas darbu.Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa likme ir 15 procenti, bet ne mazāka kā 0,70 eiro katrā nodarbināšanas dienā.Sezonas laukstrādnieku ienākums ir ienākums, ko darba ņēmējs gūst, veicot sezonas rakstura darbus augļkoku, ogulāju un dārzeņu sējā vai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

laukstradniekiAtgādinām, ka kopš 2014. gada 1. jūnija augļkopībā un dārzeņkopībā nodarbinātajiem sezonas laukstrādniekiem piemēro iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) 15% apmērā, kā to paredz grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli". Šādu nodokļa režīmu var piemērot personai, kas no 1.aprīļa līdz 30.novembrim pie viena vai vairākiem darba devējiem strādā ne vairāk kā 65 kalendāra dienas un kuras ienākumi nepārsniedz 3000 eiro. Traktortehnikas vadīšana nav uzskatāma par lauksaimniecības sezonas darbu.

Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa likme ir 15 procenti, bet ne mazāka kā 0,70 eiro katrā nodarbināšanas dienā.

Sezonas laukstrādnieku ienākums ir ienākums, ko darba ņēmējs gūst, veicot sezonas rakstura darbus augļkoku, ogulāju un dārzeņu sējā vai stādīšanā, sējumu un stādījumu kopšanā, ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā (turpmāk – lauksaimniecības sezonas darbi) pie darba devēja, kurš atbilst sezonas laukstrādnieku ienākuma izmaksātājam. Par tādu uzskatāma fiziskā vai juridiskā persona, ja vienlaicīgi izpildās trīs nosacījumi:

  •  kurš īpašumā, pastāvīgā lietošanā vai nomā esošu lauksaimniecībā izmantojamu zemi izmanto augļkoku, ogulāju vai dārzeņu audzēšanai;
  • kārtējā gadā ir pieteicis  zemi vienotam platības maksājumam, ievērojot  kārtību, kādā tiek piešķirts valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmu ietvaros;
  • nav mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs.

Maksātājs, kurš vienlaikus no viena un tā paša ienākuma izmaksātāja saņem sezonas laukstrādnieku ienākumu un citu ienākumu no uzņēmuma līguma vai darba līguma izpildes, nepiemēro īpašo sezonas laukstrādnieku ienākuma aplikšanas kārtību, bet maksā nodokli likumā noteiktajā vispārējā kārtībā.

Sezonas laukstrādnieku ienākuma izmaksātāju un sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa maksātāju reģistrācijas kārtību nosaka Ministru kabineta 2014.gada 25.marta noteikumi Nr.166 „Noteikumi par Lauku atbalsta dienesta informācijas sistēmu sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa piemērošanas nodrošināšanai”.

Darba devējiem pirms darbu uzsākšanas katrs nodarbinātais laukstrādnieks ir jāreģistrē Lauku atbalsta dienesta (LAD) sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa informācijas sistēmā;

- ja ienākumu kopsumma, ko laukstrādnieks ir nopelnījis kalendāra mēnesī pie visiem lauksaimniekiem kopā, nepārsniedz 70 euro, lauksaimnieks nodokli ieskaita iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadales kontā;

- ja ienākumu kopsumma, ko laukstrādnieks ir nopelnījis kalendāra mēnesī pie visiem lauksaimniekiem kopā, pārsniedz 70 euro, lauksaimnieks nodokli ieskaita budžetā šādā sadalījumā:

  •  90 % – valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā;
  • 10 % – iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadales kontā.

Paziņojums par fiziskajai personai izmaksātajām summām par sezonas laukstrādnieku ienākumu Valsts ieņēmumu dienestā nav jāsniedz.

 

Skatiet arī VID sagatavoto un aktualizēto metodisko materiālu "Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodoklis".