0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻINo 2023. gada neapliks ar nodokli saražoto elektroenerģiju, kas patērēta paša elektroenerģijas ražošanas procesa nodrošināšanai

No 2023. gada neapliks ar nodokli saražoto elektroenerģiju, kas patērēta paša elektroenerģijas ražošanas procesa nodrošināšanai

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta informācijas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka 2022. gada 3. martā ir pieņemti grozījumi Elektroenerģijas nodokļa likumā (turpmāk – likums), kas stājas spēkā 2023. gada 1. janvārī. Grozījumi izstrādāti, lai novērstu juridisko nenoteiktību un turpmāk neradītu pārpratumus elektroenerģijas nodokļa (turpmāk – nodokļa) maksātājiem, padarot skaidrāku regulējumu attiecībā uz nodokļa atbrīvojumu elektroenerģijai, ko izmanto elektroenerģijas ražošanai. 1. Papildināts likuma 6. pants ar 5. punktu. Jaunā norma nosaka jaunu nodokļa atbrīvojumu elektroenerģijai, ko izmanto elektroenerģijas ražošanai, lai tiešā veidā nodrošinātu elektroenerģijas ražošanas procesu, proti, paredzot nodokļa atbrīvojumu par elektroenerģiju, kas ir saražota un patērēta…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Sam Forson from Pexels

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka 2022. gada 3. martā ir pieņemti grozījumi Elektroenerģijas nodokļa likumā (turpmāk – likums), kas stājas spēkā 2023. gada 1. janvārī. Grozījumi izstrādāti, lai novērstu juridisko nenoteiktību un turpmāk neradītu pārpratumus elektroenerģijas nodokļa (turpmāk – nodokļa) maksātājiem, padarot skaidrāku regulējumu attiecībā uz nodokļa atbrīvojumu elektroenerģijai, ko izmanto elektroenerģijas ražošanai.

  • 1. Papildināts likuma 6. pants ar 5. punktu. Jaunā norma nosaka jaunu nodokļa atbrīvojumu elektroenerģijai, ko izmanto elektroenerģijas ražošanai, lai tiešā veidā nodrošinātu elektroenerģijas ražošanas procesu, proti, paredzot nodokļa atbrīvojumu par elektroenerģiju, kas ir saražota un patērēta paša ražotāja elektroenerģijas ražošanas procesa nodrošināšanai.

Ja tiks apturēts elektroenerģijas ražošanas process, lai, piemēram, veiktu ražošanas iekārtu tehnisko apkopi vai citas nepieciešamās darbības, elektroenerģijas nodokļa atbrīvojums tiks piemērots tikai par to elektroenerģiju, kura tiks izmantota tieši elektroenerģijas ražošanas procesa palaišanai.

  • 2. Precizēta likuma 7. panta piektā daļa, turpmāk skaidri nosakot izņēmumus, kādos gadījumos nodokļa maksātājs nemaksā elektroenerģijas nodokli. Tātad nodokļa maksātājs nodokli par elektroenerģiju, kas taksācijas periodā patērēta paša vajadzībām (tajā skaitā administrācijas ēkām), izņemot elektroenerģiju, kas tiešā veidā izlietota elektroenerģijas ražošanas procesa nodrošināšanai, elektroenerģijas sadalei un pārvadei, samaksā valsts budžetā ne vēlāk kā līdz nākamā mēneša 23. datumam pēc attiecīgā taksācijas perioda beigām.
  • 3. Precizēta likuma 9. panta otrā daļa, kas nosaka atbildību likumā noteiktiem subjektiem par pārkāpumiem, proti, Latvijas Republikā aizliegts elektroenerģiju izmantot, piegādāt un iegādāties biržā, nemaksājot nodokli, izņemot šajā likumā noteiktos gadījumus.

Līdz 2022. gada 31. decembrim saskaņā ar grozījumiem likumā tiks izstrādāti un pieņemti grozījumi šādos Ministru kabineta noteikumos:

  • Ministru kabineta 2016. gada 20. decembra noteikumos Nr. 820 “Noteikumi par elektroenerģijas nodokļa deklarācijas veidlapas paraugu un tās aizpildīšanas kārtību”, elektroenerģijas nodokļa deklarāciju papildinot ar jaunām ailēm;
  • Ministru kabineta 2017. gada 24. janvāra noteikumos Nr. 52 “Elektroenerģijas nodokļa atbrīvojumu piemērošanas kārtība”, nosakot elektroenerģijas nodokļa atbrīvojumu elektroenerģijai, kas ir saražota un patērēta paša ražotāja elektroenerģijas ražošanas procesa nodrošināšanai.

VID vērš uzmanību, ka līdz 2022. gada 31. decembrim, nodrošinot nodokļa atbrīvojumu administrēšanu un skaidrojošo darbu, ir piemērojama spēkā esošā elektroenerģijas nodokļa reglamentējošo normatīvo aktu piemērošanas kārtība, proti, elektroenerģija, kas ir saražota un patērēta paša ražotāja elektroenerģijas ražošanas procesa nodrošināšanai, ir apliekama ar nodokli.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: