0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIPar izmaiņām akcīzes nodokļa nodrošinājumu jomā

Par izmaiņām akcīzes nodokļa nodrošinājumu jomā

Valsts ieņēmumu dienesta informācija

Šā gada 8. maijā stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 12. februāra noteikumos Nr. 72 «Noteikumi par akcīzes nodokļa nodrošinājumiem». Grozījumi paredz šādas izmaiņas. n Nodrošinātājs ir arī tāda persona, kura par akcīzes nodokļa nodrošinājumu izmanto drošības naudu. n Akcīzes nodokļa vispārējā nodrošinājuma apliecību izsniedz uz nenoteiktu laiku, ja ir iemaksāta drošības nauda un nav piešķirts nodrošinājuma samazinājums. n Akcīzes nodokļa vispārējā nodrošinājuma samazinājumu 100 procentu apmērā (izņemot pārvietošanai atliktās nodokļa maksāšanas režīmā aprēķināto akcīzes nodokli un akcīzes nodokļa parādu, t.sk nodokļa parādu, par kuru ir pieņemts lēmums par nokavēto nodokļa maksājumu labprātīgu izpildi) var…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesīABONĒT


Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai

Jau ir E-BILANCE abonements?

Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Par izmaiņām akcīzes nodokļa nodrošinājumu jomā
Foto: © rh2010 – stock.adobe.com

Šā gada 8. maijā stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 12. februāra noteikumos Nr. 72 «Noteikumi par akcīzes nodokļa nodrošinājumiem». Grozījumi paredz šādas izmaiņas.

n Nodrošinātājs ir arī tāda persona, kura par akcīzes nodokļa nodrošinājumu izmanto drošības naudu.

n Akcīzes nodokļa vispārējā nodrošinājuma apliecību izsniedz uz nenoteiktu laiku, ja ir iemaksāta drošības nauda un nav piešķirts nodrošinājuma samazinājums.

n Akcīzes nodokļa vispārējā nodrošinājuma samazinājumu 100 procentu apmērā (izņemot pārvietošanai atliktās nodokļa maksāšanas režīmā aprēķināto akcīzes nodokli un akcīzes nodokļa parādu, t.sk nodokļa parādu, par kuru ir pieņemts lēmums par nokavēto nodokļa maksājumu labprātīgu izpildi) var piemērot nodrošinājuma iesniedzējam — apstiprinātam noliktavas turētājam, ja:

  1. nodrošinājuma iesniedzējam nav akcīzes nodokļa parāda;
  2. divu gadu laikā pirms iesnieguma iesniegšanas vispārējā nodrošinājuma apliecības saņemšanai vai pārreģistrācijai vispārējā nodrošinājuma apliecība nav bijusi anulēta vai tās darbība nav bijusi apturēta par nodrošinājumu noteikumu pārkāpumiem;
  3. divu gadu laikā pirms iesnieguma iesniegšanas vispārējā nodrošinājuma apliecības saņemšanai vai pārreģistrācijai speciālā atļauja (licence) nav bijusi anulēta vai tās darbība nav bijusi apturēta par akcīzes preču aprites pārkāpumiem;
  4. gada laikā pirms iesnieguma iesniegšanas vispārējā nodrošinājuma apliecības saņemšanai vai pārreģistrācijai nodrošinājuma iesniedzējs vai tā izpildinstitūcijas persona, kurai ir tiesības pārstāvēt nodrošinājuma iesniedzēju, nav sodīta ar naudas sodu par nodrošinājuma izmantošanas pārkāpumiem vai akcīzes preču aprites pārkāpumiem;
  5. gada laikā pirms iesnieguma iesniegšanas vispārējā nodrošinājuma apliecības saņemšanai vai pārreģistrācijai par nodrošinājuma iesniedzēju nav pieņemts lēmums, ar kuru konstatēta nodokļa aprēķināšanas kārtības pārkāpšana, un piemērota soda nauda;
  6. gada laikā pirms iesnieguma iesniegšanas vispārējā nodrošinājuma apliecības saņemšanai vai pārreģistrācijai nodrošinājuma iesniedzējs ir ievērojis akcīzes nodokli reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktos nodokļa samaksas termiņus;
  7. katrā no iepriekšējiem trijiem kalendāra gadiem pirms iesnieguma iesniegšanas vispārējā nodrošinājuma apliecības saņemšanai vai pārreģistrācijai nodrošinājuma iesniedzējs ir samaksājis Valsts ieņēmumu dienesta administrētos nodokļus vismaz 500 000 eiro apmērā.

n Lai saņemtu akcīzes nodokļa vispārējā nodrošinājuma apliecību sertificēta saņēmēja darbībai, atbilstoša speciālā atļauja (licence) nav nepieciešama gadījumos, ja plānots saņemt akcīzes preces, kuru realizācijai nav nepieciešama speciālā atļauja (licence), vai komersantam darbībām ar attiecīgajām akcīzes precēm ir izsniegta lietotāja atļauja.

n Valsts ieņēmumu dienests (VID) aptur akcīzes nodokļa vispārējā nodrošinājuma apliecības darbību uz laiku, ja nodrošinājums nav atbilstošs nodrošinājuma iesniedzēja faktiskajai darbībai.

n VID atceļ nodrošinājuma samazinājumu 100% apmērā, ja nodrošinājuma iesniedzējam ir atcelts atzītā uzņēmēja statuss muitas jomā.

n 10% akcīzes nodokļa nodrošinājuma samazinājumu par gada laikā ievērotiem akcīzes nodokļa samaksas termiņiem piemēro, ja ir bijis pienākums samaksāt akcīzes nodokli.

n Komersantiem, kuriem ir izsniegta vispārējā nodrošinājuma apliecība kā Padziļinātās sadarbības programmas sudraba un zelta līmeņa dalībniekiem, tās jāpārreģistrē līdz 2024. gada 1. septembrim.

n Komersantiem, kuriem vispārējā nodrošinājuma apliecība izsniegta uz nenoteiktu laiku un ir piešķirts nodrošinājuma samazinājums (izņemot mazās alkoholisko dzērienu darītavas), tās jāpārreģistrē līdz 2024. gada 1. septembrim.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2024. gada jūnija (510.) numurā.

Jums arī varētu interesēt: