0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIPlāno gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas termiņa pagarinājumu, nodokļu atvieglojumus un citus biznesa atbalsta pasākumus

Plāno gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas termiņa pagarinājumu, nodokļu atvieglojumus un citus biznesa atbalsta pasākumus

Ikars Kubliņš, BilancePLZ/Saeimas informācija

Garāks termiņš gada ienākumu deklarācijas iesniegšanai un iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksai, izdevumu ierobežojuma un citi nodokļu atvieglojumi, maksātnespējas pieteikšanas procesa izmaiņas, kā arī citi atbalsta pasākumi - to visu paredz Saeimas Budžeta un finanšu komisijā 16. martā atbalstītie grozījumi "Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā". Tie mērķēti kā palīdzība uzņēmējiem pandēmijas izraisītās krīzes pārvarēšanā. Grozījumi paredz garāku termiņu gada ienākumu deklarācijas iesniegšanai un iedzīvotāju ienākuma nodokļa samaksai. Saimnieciskās darbības veicēji gada ienākumu deklarāciju par 2020.gadu varēs iesniegt līdz šī gada 1.jūlijam un aprēķinātā nodokļa summa vienotajā nodokļu kontā būs…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: 1DayReview on Visualhunt.com / CC BY

Garāks termiņš gada ienākumu deklarācijas iesniegšanai un iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksai, izdevumu ierobežojuma un citi nodokļu atvieglojumi, maksātnespējas pieteikšanas procesa izmaiņas, kā arī citi atbalsta pasākumi - to visu paredz Saeimas Budžeta un finanšu komisijā 16. martā atbalstītie grozījumi "Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā". Tie mērķēti kā palīdzība uzņēmējiem pandēmijas izraisītās krīzes pārvarēšanā.

Grozījumi paredz garāku termiņu gada ienākumu deklarācijas iesniegšanai un iedzīvotāju ienākuma nodokļa samaksai. Saimnieciskās darbības veicēji gada ienākumu deklarāciju par 2020.gadu varēs iesniegt līdz šī gada 1.jūlijam un aprēķinātā nodokļa summa vienotajā nodokļu kontā būs jāiemaksā līdz 23.jūlijam. Līdz šim deklarācija Valsts ieņēmumu dienestam bija jāiesniedz līdz 1.jūnijam, bet aprēķinātais nodoklis jāsamaksā līdz 23.jūnijam.

Savukārt publiskas personas kapitālsabiedrībām un publiski privātā, kapitālsabiedrībām, uz kurām attiecas Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likums, plānots noteikt tiesības sasaukt dalībnieku (akcionāru) sapulci, lai apstiprinātu kapitālsabiedrības gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu par 2019. un 2020. pārskata gadu laikposmā, kas par trim mēnešiem pārsniedz Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 54. pantā noteikto termiņu.

Paredzēts arī, ka saimnieciskās darbības veicējiem, aprēķinot iedzīvotāju ienākuma nodokli no saimnieciskās darbības par 2020. un 2021.gadu, nepiemēro līdzšinējo izdevumu ierobežojumu 80 procentu apmērā no ieņēmumiem. Šāds nosacījums ir būtisks, jo patlaban krīzes ietekmē strauji pieaug uzņēmēju skaits, kas strādā ar zaudējumiem, teikts grozījumu anotācijā.

Likumprojekts arī noteic, ka līdz 2021.gada beigām varēs neveikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa un sociālo iemaksu samaksu no minimālās algas, ja kapitālsabiedrībā, kuras apgrozījums pārsniedz 2500 eiro mēnesī, nav bijis neviena darbinieka vai valdes locekļa, kas gūst atlīdzību vismaz minimālās algas apmērā.

Lai veicinātu sabiedriskās ēdināšanas sektora atgūšanos no Covid-19 radītās krīzes, grozījumi paredz noteikt pienākumu pašvaldību iestādēm prioritārā kārtībā un īsākā termiņā saskaņot ielu tirdzniecību āra terasēs, degustācijas stendos, mobilajās ēdināšanas vienībās un citās ēdināšanas vietās ārtelpās, par to nepiemērojot papildu maksu.

Savukārt komercpārvadājumu pakalpojumu sniedzēju atbalstam grozījumi paredz iespēju starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā, kur ir noteikta ierobežota piekļuve, taksometra pakalpojumus sniegt ar transportlīdzekļiem, kuru vecums kopš pirmās reģistrācijas nepārsniedz septiņus gadus, un atlikt prasību par priekšapmaksas dokumentu (vaučeru) nepieciešamību. Patlaban lidostā pasažierus drīkst apkalpot ar ne vairāk kā piecus gadus vecām taksometru automašīnām, kā arī jānodrošina iespēja par braucienu norēķināties priekšapmaksā.

Vēl grozījumu projekts paredz, ka līdz 2021. gada 1. septembrim kreditoriem būs aizliegts iesniegt juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu, ja pastāv kāda no Maksātnespējas likuma 57. panta pirmās daļas 1., 2., 3. vai 4. punktā minētajām juridiskās personas maksātnespējas procesa pazīmēm. Savukārt līdz 2021. gada 31. decembrim parādniekam nebūtu pienākuma iesniegt juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu, ja pastāv Maksātnespējas likuma 57. panta pirmās daļas 5. punktā minētā juridiskās personas maksātnespējas procesa pazīme, izņemot gadījumu, kad parādnieks nav pilnībā izmaksājis darbiniekam darba samaksu, kaitējuma atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību vai nav veicis valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas divu mēnešu laikā no darba samaksas izmaksai noteiktās dienas. Ja darba līgumā nav noteikta darba samaksas izmaksas diena, uzskatāms, ka šī diena ir nākamā mēneša pirmā darbdiena.

Grozījumi paredz arī citus atbalsta pasākumus, tostarp pagarināt gada pārskatu iesniegšanas termiņu par 2020.gadu uzņēmumiem, sabiedriskajām organizācijām, reliģiskajām organizācijām, sociālajiem uzņēmumiem.

Vienlaikus grozījumu projekts paredz arī to, ka Valsts ieņēmumu dienests savā mājaslapā publicēs gan to darba devēju sarakstu, kuru darbinieki saņēmuši dīkstāves pabalstus un algu subsīdijas, gan to nodokļu maksātāju sarakstu, kuriem piešķirts Ministru kabineta noteiktais atbalsts apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai. Vienlaikus tiks publicēts arī katram darba devējam piešķirtā atbalsta kopējais apmērs.

Izmaiņas likumā uzņēmēju atbalstam rosinātas, lai uzlabotu ekonomisko situāciju un stiprinātu tautsaimniecības stabilitāti Covid-19 pandēmijas izraisītajos apstākļos, teikts likumprojekta anotācijā.

Par grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā galīgajā lasījumā vēl jālemj Saeimai. Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.   

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: