0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIPlāno samazināt valsts nodevu par īpašumtiesību reģistrēšanu

Plāno samazināt valsts nodevu par īpašumtiesību reģistrēšanu

Tieslietu ministrija

Otrdien, 25. maijā, Saeimas Juridiskās komisijas sēdē pirms galīgā lasījuma skatīti grozījumi Zemesgrāmatu likumā. Starp izmaiņām ir arī priekšlikums samazināt valsts nodevas apmēru par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā: fiziskai personai – no 2% uz 1,5% no īpašuma vērtības, savukārt juridiskai personai par dzīvokļa īpašuma nostiprināšanu no 6% uz 2% no īpašuma vērtības. Zemesgrāmatu valsts nodevas apmēra samazināšana pozitīvi ietekmēs iedzīvotāju plānus iegādāties mājokļus, it īpaši tiem, kas domā nopirkt savu pirmo īpašumu. Salīdzinot ar citām Baltijas valstīm, Latvijā mājokļus būvē stipri mazāk, nekā tas ir nepieciešams, savukārt zemesgrāmatu nodevas ir augstākas. Samazinot augstās zemesgrāmatu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Visual Hunt

Otrdien, 25. maijā, Saeimas Juridiskās komisijas sēdē pirms galīgā lasījuma skatīti grozījumi Zemesgrāmatu likumā. Starp izmaiņām ir arī priekšlikums samazināt valsts nodevas apmēru par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā: fiziskai personai – no 2% uz 1,5% no īpašuma vērtības, savukārt juridiskai personai par dzīvokļa īpašuma nostiprināšanu no 6% uz 2% no īpašuma vērtības.

Zemesgrāmatu valsts nodevas apmēra samazināšana pozitīvi ietekmēs iedzīvotāju plānus iegādāties mājokļus, it īpaši tiem, kas domā nopirkt savu pirmo īpašumu. Salīdzinot ar citām Baltijas valstīm, Latvijā mājokļus būvē stipri mazāk, nekā tas ir nepieciešams, savukārt zemesgrāmatu nodevas ir augstākas. Samazinot augstās zemesgrāmatu valsts nodevas un padarot mājokļus pieejamākus iedzīvotājiem, palielināsies jauno dzīvojamo māju būvniecības intensitāte, uzskata grozījumu autori Tieslietu ministrijā. Dati tikai no četriem lielākajiem dzīvokļu attīstītājiem liecina, ka šogad kopumā tie pārdos 860 dzīvokļus – vienam attīstītājam tas ir par 40% vairāk nekā pērn, citam – par 22% vairāk nekā pērn. Jauno dzīvokļu būvniecība nozīmē papildu nodokļu ieņēmumus valsts budžetā. Piemēram, 400 jaunu dzīvokļu būvniecība nozīmē papildu budžeta ieņēmumus 9,2 miljonu eiro apmērā, kas būtiski pārsniedz ieņēmumu samazinājumu no valsts nodevas.

Saeimas uzdevumā valdība līdz 2021. gada 1. jūlijam izdarīs attiecīgos grozījumus Ministru kabineta noteikumos saistībā ar valsts nodevu par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā.

Plašāk ar Zemesgrāmatu likuma grozījumiem iespējams iepazīties Saeimas mājaslapā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: