0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASTIESASSaeima sākusi skatīt likumprojektu, kas atbalsta Eiropas Cilvēktiesību tiesas darba efektivizēšanu

Saeima sākusi skatīt likumprojektu, kas atbalsta Eiropas Cilvēktiesību tiesas darba efektivizēšanu

Saeima ceturtdien, 21.septembrī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt protokolu, ar ko tiek grozīta Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija. Protokols paredz pilnveidot tiesisko regulējumu, lai paātrinātu sūdzību izskatīšanu Eiropas Cilvēktiesību tiesā, tādējādi nodrošinot arī Latvijas iedzīvotājiem ātrāku izskatīšanu sūdzībām par iespējamiem cilvēktiesību pārkāpumiem. Protokols paredz mainīt tiesnešu maksimālā vecuma slieksni - turpmāk par tiesnesi uz deviņiem gadiem varēs ievēlēt personu, kas nav vecāka par 65 gadiem. Līdz šim Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesneša amatu varēja ieņemt līdz 70 gadu vecumam neatkarīgi no amatā nostrādātā laika. Tāpat plānots saīsināt termiņu sūdzības iesniegšanai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Eiropas Cilvēktiesību tiesas ēka
Saeima ceturtdien, 21.septembrī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt protokolu, ar ko tiek grozīta Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija. Protokols paredz pilnveidot tiesisko regulējumu, lai paātrinātu sūdzību izskatīšanu Eiropas Cilvēktiesību tiesā, tādējādi nodrošinot arī Latvijas iedzīvotājiem ātrāku izskatīšanu sūdzībām par iespējamiem cilvēktiesību pārkāpumiem. Protokols paredz mainīt tiesnešu maksimālā vecuma slieksni - turpmāk par tiesnesi uz deviņiem gadiem varēs ievēlēt personu, kas nav vecāka par 65 gadiem. Līdz šim Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesneša amatu varēja ieņemt līdz 70 gadu vecumam neatkarīgi no amatā nostrādātā laika. Tāpat plānots saīsināt termiņu sūdzības iesniegšanai Eiropas Cilvēktiesību tiesā, proti, personai pēc galīgā nolēmuma pieņemšanas nacionālajā līmenī dos četrus mēnešus līdzšinējo sešu vietā sūdzības iesniegšanai.
Saskaņā ar piedāvāto regulējumu Eiropas Cilvēktiesību tiesa drīkstēs atzīt par nepieņemamām izskatīšanai pēc būtības maznozīmīgas sūdzības arī tad, ja tās nav izvērtētas nacionālajās tiesās.
Individuālo sūdzību skaits Eiropas Cilvēktiesību tiesā pastāvīgi pieaug, un, piemēram, 2011.gadā izskatīšanu gaidīja 160 tūkstoši sūdzību. Tāpēc 2010.gadā uzsākta Eiropas Cilvēktiesību tiesas reforma, un protokols, kura ratificēšanu šodien konceptuāli atbalstīja Ārlietu komisija, ir daļa no šīs reformas. Protokols stāsies spēkā tiklīdz to būs parakstījušas un ratificējušas visas Eiropas Padomes dalībvalstis. Likumprojekts Saeimā vēl jāskata divos lasījumos. Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ir starptautiska tiesa, kas skata personu vai valstu iesniegumus, ja valsts, tajā skaitā, Latvija, ir pārkāpusi Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību konvencijā noteiktās pilsoniskās un politiskās tiesības. Tiesībsarga ieteiktaismateriāls „Eiropas Cilvēktiesību tiesa: Jautājumi un atbildes” pieejams šeit (saite uz ECT mājaslapu). Informācija personām, kas vēlas iesniegt sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā atrodama šeit (saite uz ECT mājaslapu). ECT ir sagatavojusi sūdzības veidlapu (veidlapa elektroniski ECT mājaslapā pieejama šeit) un paskaidrojošu materiālu, kā aizpildīt sūdzības veidlapu (materiāls ECT mājaslapā pieejams šeit). Latviešu valodā pieejams arī ECT nolikuma 47.1 pants „Individuālās sūdzības saturs” (saite uz ECT mājaslapu). Eiropas Cilvēktiesību konvencija pieejama pieejama šeit.