0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻILIKUMDOŠANASagatavoti likuma grozījumi, kas sniegtu atbalstu vētras radīto postījumu novēršanai

Sagatavoti likuma grozījumi, kas sniegtu atbalstu vētras radīto postījumu novēršanai

Pēc Finanšu ministrijas informācijas

  Finanšu ministrija sagatavojusi un 28. augustā iesniedza izskatīšanai valdībā likumprojektu “Grozījumi likumā par budžetu un finanšu vadību”, lai rastu iespēju maksimāli ātri un operatīvi nodrošināt valsts atbalsta sniegšanu cietušajiem lielu dabas stihiju un plašu ugunsgrēku seku novēršanai. Likumprojekts paredz tiesības finanšu ministram palielināt valsts budžeta likumā noteikto apropriāciju līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem katastrofu, dabas stihiju un ugunsgrēku seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, tādējādi dodot iespēju pietiekami elastīgi un nekavējoties reaģēt uz radušos situāciju. Noteikts, ka apropriācijas palielinājums nedrīkst pārsniegt 0,05% no valsts budžeta likumā noteiktās IKP prognozes apjoma (līdz 21 miljonam eiro). Plānots…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
 
negaiss
Foto: Unsplash
Finanšu ministrija sagatavojusi un 28. augustā iesniedza izskatīšanai valdībā likumprojektu “Grozījumi likumā par budžetu un finanšu vadību”, lai rastu iespēju maksimāli ātri un operatīvi nodrošināt valsts atbalsta sniegšanu cietušajiem lielu dabas stihiju un plašu ugunsgrēku seku novēršanai.

Likumprojekts paredz tiesības finanšu ministram palielināt valsts budžeta likumā noteikto apropriāciju līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem katastrofu, dabas stihiju un ugunsgrēku seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, tādējādi dodot iespēju pietiekami elastīgi un nekavējoties reaģēt uz radušos situāciju. Noteikts, ka apropriācijas palielinājums nedrīkst pārsniegt 0,05% no valsts budžeta likumā noteiktās IKP prognozes apjoma (līdz 21 miljonam eiro). Plānots šo papildu finansējumu izmantot arī 7. augusta vētras radīto postījumu novēršanai. Likuma grozījumi vēl jāpieņem Saeimai, ko valdība lūgs izskatīt steidzamības kārtā.

Valdība 10. augustā jau atbalstīja grozījumu Ministru kabineta (MK) 2018. gada 17. jūlija noteikumos Nr. 421 Kārtība, kādā veic gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktās apropriācijas izmaiņas, nosakot, ka turpmāk valsts varēs sniegt palīdzību līdz pat 90% no izdevumiem vētras postījumu novēršanai tām pašvaldībām, kurām postījumi bijuši vislielākie.

Nepieciešamību pēc iespējas ātrāk nodrošināt finansiālu atbalstu dabas stihijas radīto zaudējumu novēršanai dzīvojamo māju un dzīvokļu īpašniekiem, un nodrošināt finanšu līdzekļus iedzīvotājiem dabas katastrofas radīto seku novēršanai, finanšu ministrs rosināja valstij nodrošināt lielāku finansiālo atbalstu tām pašvaldībām, kuru teritorijās negaiss ir nodarījis lielākos postījumus.

Atbalstītie grozījumi noteikumos paredz, ka lielu stihisku nelaimju gadījumā, ja radīto zaudējumu apmērs pārsniedz 2% no pašvaldības plānotajiem budžeta izdevumiem kārtējā gadā, MK varēs pieņemt lēmumu par citu pašvaldības līdzfinansējuma apmēru, ne mazāk kā 10% apmērā. Tādējādi valsts varētu sniegt palīdzību līdz 90% no izdevumu apjoma.

Lasiet arī: