0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESUzņēmumiem šķēršļi finansējuma saņemšanai ir kredītu un nodokļu parādi

Uzņēmumiem šķēršļi finansējuma saņemšanai ir kredītu un nodokļu parādi

Teju pusei jeb 45% uzņēmēju ir uzlabojams kredītreitings, un tas nozīmē, ka jauna finansējuma saņemšana tiem ir ļoti ierobežota vai pat neiespējama, liecina bankas Citadele apkopotie dati par mazo un vidējo uzņēmumu kredītspēju. Ļoti labs vai labs kredītreitings ir 26% uzņēmēju, savukārt vidējs - 29%, liecina bankas Citadele apkopotie dati par mazo un vidējo uzņēmumu kredītspēju. Tas, kādu kredītreitinga vērtējumu saņem uzņēmējs, nosaka arī to, cik lielu finansējuma summu un ar kādu procentu likmi uzņēmējs varētu no bankas saņemt. Kredītreitings veidojas, izvērtējot un pēc īpašas formulas summējot kopā dažādus kritērijus. Tikai ceturtajai daļai jeb 26% Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Teju pusei jeb 45% uzņēmēju ir uzlabojams kredītreitings, un tas nozīmē, ka jauna finansējuma saņemšana tiem ir ļoti ierobežota vai pat neiespējama, liecina bankas Citadele apkopotie dati par mazo un vidējo uzņēmumu kredītspēju.

Ļoti labs vai labs kredītreitings ir 26% uzņēmēju, savukārt vidējs - 29%, liecina bankas Citadele apkopotie dati par mazo un vidējo uzņēmumu kredītspēju. Tas, kādu kredītreitinga vērtējumu saņem uzņēmējs, nosaka arī to, cik lielu finansējuma summu un ar kādu procentu likmi uzņēmējs varētu no bankas saņemt. Kredītreitings veidojas, izvērtējot un pēc īpašas formulas summējot kopā dažādus kritērijus.

Tikai ceturtajai daļai jeb 26% Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu nav kavētu nodokļu un kredītmaksājumu, laikus tiek maksāti citi rēķini, ir pieaugošs apgrozījums un nemainīgs īpašnieku sastāvs.

Visi no minētajiem kritērijiem ir būtiski, un tiklīdz kāds no tiem mainās, samazinās uzņēmuma kredītspēja.

Visbiežākais iemesls sliktam kredītreitingam un bankas atteikumam izsniegt aizdevumu ir maksājumu disciplīna par jau esošajām kredītsaistībām - regulāra kredītu atmaksas kavēšana vai neatmaksāšana vispār. Aiz tā seko nodokļu maksājumi - kad tie regulāri tiek kavēti, un nesamaksātās summas ir pārāk lielas.

Izsniegtā aizdevuma mērķis ir veicināt uzņēmuma attīstību, neradot nepanesamu slogu. Ja uzņēmums vai tā īpašnieki nespēj segt jau esošās finansiālās saistības, piemēram, ir kredītu un nodokļu parādi, jauns aizdevums radīs tikai papildu slogu. Ikviens uzņēmējs var pats pārliecināties, vai un cik lielu aizdevumu uzņēmums var atļauties, izmantojot bankas Citadele izstrādāto un tiešsaistē pieejamo kredītreitingu uzņēmumam,” skaidro bankas Citadele valdes loceklis Vladislavs Mironovs.

Kredītreitings uzņēmējiem dod iespēju dažu minūšu laikā noskaidrot uzņēmumam pieejamo aizdevuma summu un procentu likmi, neatkarīgi no tā, kuras bankas klients tas ir. Ja uzņēmēja kredītspēja ir vāja un tas nevar uzņemties jaunas kredītsaistības, tad šis online instruments sniedz informāciju par jomām, kas uzņēmumam var būt uzlabojamas, lai nākotnē kredītspēja būtu labāka. Šis finansējuma veids jeb mikrokredīti tiek piešķirti bez ķīlas.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: