0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVID informē par grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa likumā

VID informē par grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa likumā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka 2015.gada 30.novembrī Saeimā ir pieņemts likums “Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā” (turpmāk – likums), kas stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī. Likumā ir veikti šādi būtiskākie grozījumi: Grozījumi, kuri stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī Ar grozījumiem 2016.gadā visiem mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 100 000 euro vispārējā gadījumā tiek saglabāta mikrouzņēmumu nodokļa likme 9 procentu apmērā, kurā ir ietverta arī likumā noteiktā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu daļa. Pagarināts termiņš, ar kuru stājas spēkā likuma norma, kura liedz tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli, ja tas veic saimniecisko darbību Ministru kabineta noteiktajās nozarēs, nosakot tā spēkā stāšanos ar…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

nodokliValsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka 2015.gada 30.novembrī Saeimā ir pieņemts likums “Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā” (turpmāk – likums), kas stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī.

Likumā ir veikti šādi būtiskākie grozījumi:

Grozījumi, kuri stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī

Ar grozījumiem 2016.gadā visiem mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 100 000 euro vispārējā gadījumā tiek saglabāta mikrouzņēmumu nodokļa likme 9 procentu apmērā, kurā ir ietverta arī likumā noteiktā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu daļa.

Pagarināts termiņš, ar kuru stājas spēkā likuma norma, kura liedz tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli, ja tas veic saimniecisko darbību Ministru kabineta noteiktajās nozarēs, nosakot tā spēkā stāšanos ar 2017.gadu.

Tādējādi 2016.gadā, neatkarīgi no tā, kādā nozarē tiek veikta saimnieciskā darbība:

  • mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir tiesības saglabāt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu, ja neiestājas citi apstākļi, kas liedz saglabāt šo nodokļa maksātāja statusu;
  • nodokļu maksātājam ir tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli, ja tiek ievēroti likumā noteiktie mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam noteiktie nosacījumi.

Grozījumi, kuri stājas spēkā 2017.gada 1.janvārī

Ar 2017.gadu mikrouzņēmumu nodokļa likme mikrouzņēmuma apgrozījumam:

  • līdz 7000 euro ir 5 %;
  • no 7000,01 līdz 100 000 euro par mikrouzņēmuma saimnieciskās darbības pirmo, otro un trešo taksācijas gadu kopš mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa iegūšanas ir 5 %, bet, sākot ar saimnieciskās darbības ceturto taksācijas gadu kopš mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa iegūšanas, mikrouzņēmumu nodokļa likme ir 8 %.

4. Sākot ar 2017.gada 1.janvāri, mikrouzņēmumu nodoklī nav ietvertas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Tādējādi papildus mikrouzņēmumu nodokļa likmei mikrouzņēmumu nodokli maksājošā mikrouzņēmuma darbinieks ir sociāli apdrošināms saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam, slēdzot darba līgumu, pretendents papildus jāinformē, ka valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas tiek veiktas saskaņā ar  likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”.

Sākot ar 2017.gadu, mikrouzņēmums nav tiesīgs izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli, ja tas veic saimniecisko darbību nozarē, kas noteikta Ministru kabineta 2015.gada 22.septembra noteikumos Nr.540 “Noteikumi par nozarēm, kurās nepiemēro mikrouzņēmumu nodokļa režīmu”.

Uzmanību!

Piemērojot likuma normu, kura ierobežo tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli un būt par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju, ja tas veic saimniecisko darbību Ministru kabineta noteiktajās nozarēs, ir saglabāts pārejas periods, nosakot, ka tiem mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kas līdz 2015.gada 30.aprīlim ir ieguvuši mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu un veic saimniecisko darbību nozarē, kas noteikta Ministru kabineta 2015.gada 22.septembra noteikumos Nr.540 “Noteikumi par nozarēm, kurās nepiemēro mikrouzņēmumu nodokļa režīmu”, ir tiesības saglabāt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu 2017. un 2018.gadā, ja neiestājas citi apstākļi, kas liedz šo nodokļa maksātāja statusa saglabāšanu.