0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVID "Baltajā sarakstā" varētu iekļaut arī mazos un vidējos uzņēmumus

VID “Baltajā sarakstā” varētu iekļaut arī mazos un vidējos uzņēmumus

Otrdien, 22. maijā, Ministru kabinets izskatīja Finanšu ministrijas sagatavotu konceptuālo ziņojumu par Padziļinātās sadarbības programmas darbību un tās attīstības modeli. Ziņojumā izvērtēta iespēja paplašināt Padziļinātās sadarbības programmas priekšrocību klāstu, tādējādi piesaistot aizvien plašāku komersantu loku. Piedāvātais risinājums paredz paplašināt sadarbības programmu, vēršot to arī uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Turklāt plānots mainīt procesu uzņēmuma iekļaušanai programmā un piemērojamos kritērijus, kā arī pārskatīt piedāvātās priekšrocības atbilstoši programmas līmenim, piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta individuālo konsultāciju sniegšanu, ātrāku pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas atmaksu, iedzīvotāju ienākumu nodokļa paātrinātu atmaksu programmas dalībnieka darbiniekiem un citus ieguvumus. Programmas mērķis ir veicināt ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts ieņēmumu dienests, VIDOtrdien, 22. maijā, Ministru kabinets izskatīja Finanšu ministrijas sagatavotu konceptuālo ziņojumu par Padziļinātās sadarbības programmas darbību un tās attīstības modeli. Ziņojumā izvērtēta iespēja paplašināt Padziļinātās sadarbības programmas priekšrocību klāstu, tādējādi piesaistot aizvien plašāku komersantu loku.

Piedāvātais risinājums paredz paplašināt sadarbības programmu, vēršot to arī uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Turklāt plānots mainīt procesu uzņēmuma iekļaušanai programmā un piemērojamos kritērijus, kā arī pārskatīt piedāvātās priekšrocības atbilstoši programmas līmenim, piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta individuālo konsultāciju sniegšanu, ātrāku pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas atmaksu, iedzīvotāju ienākumu nodokļa paātrinātu atmaksu programmas dalībnieka darbiniekiem un citus ieguvumus.

Programmas mērķis ir veicināt ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, mazinot administratīvo slogu. Nodokļu maksātājs dalībai programmā var pieteikties elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanās sistēmu. Programmā iekļautajam nodokļu maksātājam (programmas dalībniekam) paredzētas šādas priekšrocības:
  • pievienotās vērtības nodokļa atmaksa piecu darba dienu laikā pēc deklarācijas saņemšanas termiņa;
  • individuāls VID konsultants;
  • VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā pieejama informācija par nodokļu un informatīvajās deklarācijās norādīto datu neatbilstību VID rīcībā esošajai informācijai;
  • atbilžu sniegšana uz iesniegumiem (izņemot uzziņas) 14 dienu laikā, u.c.

Programmas dalībniekus paredzēts segmentēt trijos līmeņos, piedāvājot priekšrocības pēc noteiktiem principiem un vienlaikus nodrošinot vienkāršotāku administrēšanas un uzraudzības procesu. Pirmajā izvērtēšanas gadā programmas dalībniekus plānots iekļaut attiecīgajā līmenī atbilstoši izvērtēšanas kritērijiem, neievērojot principu, ka jāiziet visi līmeņi. Uzņēmuma atlase un iekļaušana attiecīgajā Padziļinātā sadarbības programmas līmenī tiks nodrošināta automātiski, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem.

Plānots, ka pirmajā “Bronzas” līmenī varētu tikt iekļauti ap 2000 nodokļu maksātāju, kuri ir pierādījuši, ka godīga nodokļu nomaksa, atbildīga uzņēmējdarbība un priekšzīmīga sadarbības ar valsts iestādēm ir būtiska uzņēmējdarbības prioritāte. Pēc gada šajā līmenī uzņēmumam ir iespēja tikt iekļautam “Sudraba” līmenī, kas pierāda uzņēmuma mērķtiecīgo darbību, lai īstenotu efektīvus iekšējos procesus, ar kuriem identificētu, vadītu un novērstu darījumu, darbības, atbilstības un grāmatvedības uzskaites riskus.

Paredzēts, ka “Zelta” līmenī varētu iekļaut apmēram 75 jau esošos programmas dalībniekus, kā arī šajā līmenī varēs tikt iekļauts uzņēmums pēc vismaz divu gadu atrašanās “Sudraba” līmenī. “Zelta” līmenī esošie uzņēmumi demonstrē atklātību un caurskatāmību visos būtiskākajos ilgtspējas aspektos un tiecas paplašināt un pielāgot savus risku vadības procesus, iekļaujot tajos būtiskākos korporatīvās atbildības aspektus.

Dalībnieku saraksta pārskatīšanu un jaunu dalībnieku pievienošanu programmai pārraudzīs Valsts ieņēmumu dienests. Dalībnieku atbilstību turpmākai dalībai programmā vērtēs ne retāk kā reizi ceturksnī, pamatojoties uz VID datiem. Jauni dalībnieki programmā tiks iekļauti katru gadu no 1. janvāra.

Lai paplašinātu Padziļinātās sadarbības programmas darbību un vienlaikus sekmētu godprātīgu uzņēmēju motivēšanu valsts pārvaldes iestādēm atbilstoši kompetencei jāizvērtē iespējas piedāvāt uzņēmumiem papildu priekšrocības.