0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVID pārskats par nodokļu normatīvajiem aktiem maijā

VID pārskats par nodokļu normatīvajiem aktiem maijā

Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienests publicējis pārskatu par normatīvajiem aktiem nodokļu administrēšanā 2021. gada maijā: Normatīvā akta nosaukums Komentārs/skaidrojums Pieņemšanas datums Spēkā stāšanās datums Ministru kabineta 2021. gada 11. maija noteikumi Nr. 286 “Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 30. marta noteikumos Nr. 310 “Kārtība, kādā par akcīzes precēm samaksāto akcīzes nodokli pārskaita nodokļu parādu segšanai, turpmākajiem akcīzes nodokļa maksājumiem vai citu nodokļu maksājumiem vai atmaksā, un kārtība, kādā veic alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu iznīcināšanu vai pārstrādi”” Grozījumi veikti lai noteiktu, ka samaksātais akcīzes nodoklis par elektroniskajās cigaretēs izmantojamo šķidrumu (turpmāk – e-šķidrums), e-šķidruma…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Valsts ieņēmumu dienests publicējis pārskatu par normatīvajiem aktiem nodokļu administrēšanā 2021. gada maijā:

Normatīvā akta nosaukums Komentārs/skaidrojums Pieņemšanas datums Spēkā stāšanās datums
Ministru kabineta 2021. gada 11. maija noteikumi Nr. 286

“Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 30. marta noteikumos Nr. 310 “Kārtība, kādā par akcīzes precēm samaksāto akcīzes nodokli pārskaita nodokļu parādu segšanai, turpmākajiem akcīzes nodokļa maksājumiem vai citu nodokļu maksājumiem vai atmaksā, un kārtība, kādā veic alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu iznīcināšanu vai pārstrādi””

Grozījumi veikti lai noteiktu, ka samaksātais akcīzes nodoklis par elektroniskajās cigaretēs izmantojamo šķidrumu (turpmāk – e-šķidrums), e-šķidruma sagatavošanas sastāvdaļām un tabakas aizstājējproduktiem tiks atmaksāts vai pārskaitīts nodokļu parādu segšanai, turpmākajiem nodokļa maksājumiem vai citu nodokļu maksājumiem, ja minētās preces tiek laistas brīvā apgrozībā vai nodotas patēriņam. 11.05.2021. 01.07.2021.
Ministru kabineta 2021. gada 11. maija  noteikumi Nr. 299

“Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 14. aprīļa noteikumos Nr. 194 “Kārtība, kādā piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai (gāzeļļai), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem””

Ar grozījumiem ir precizēti atsevišķi marķētās dīzeļdegvielas administrēšanas nosacījumi, īpaši lēmuma pieņemšanas termiņi, līdz kuram Lauku atbalsta dienests var pieņemt lēmumu par marķētās dīzeļdegvielas piešķiršanu lauksaimniekiem. 11.05.2021. 15.05.2021.
Ministru kabineta 2021. gada 18. maija noteikumi Nr. 313 “Grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 19. novembra noteikumos Nr. 541 “Noteikumi par tīmekļvietņu vai mobilo lietotņu pakalpojuma sniedzējiem pasažieru komercpārvadājumos ar taksometru un vieglo automobili”” Ar grozījumiem samazināts šo noteikumu 11. punktā  noteiktais tiešsaistē Valsts ieņēmumu dienestam (turpmāk – VID) iesniedzamās informācijas apjoms par sniegtajiem pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru vai vieglo automobili un sniegtajiem pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru, sākot ar 2021. gada 1. jūliju.  Informācijas sniegšanas apjomā noteiktas vienādas prasības visiem nozares dalībniekiem, kā arī netiek noteikti konkrēti iesniedzamā  faila formāti, lai neierobežotu modernāko tehnoloģiju izmantošanu datu apmaiņā ar VID. 18.05.2021. 21.05.2021.
Ministru kabineta 2021. gada 18. maija noteikumi Nr. 314 “Grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 27. augusta noteikumos Nr. 405 “Noteikumi par pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru”” Ar grozījumiem samazināts šo noteikumu 69.7.1. apakšpunktā noteiktais tiešsaistē VID iesniedzamās informācijas apjoms par sniegtajiem pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru vai vieglo automobili un sniegtajiem pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru, sākot ar 2021. gada 1. jūliju.  Informācijas sniegšanas apjomā noteiktas vienādas prasības visiem nozares dalībniekiem, kā arī netiek noteikti konkrēti iesniedzamā  faila formāti. 18.05.2021. 21.05.2021.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: