0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSDARBA TIESĪBASPar celtniecības vai ugunsdrošības normu pārkāpšanu traģisku seku gadījumā varētu piemērot līdz 8 gadu cietumsodu

Par celtniecības vai ugunsdrošības normu pārkāpšanu traģisku seku gadījumā varētu piemērot līdz 8 gadu cietumsodu

Saeima ceturtdien, 10.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja Krimināllikuma grozījumus, kas paredz diferencēt atbildību par būvniecības un ugunsdrošības noteikumu pārkāpšanu, palielinot sankcijas gadījumos, kad tas izraisījis smagas sekas un vairāku cilvēku nāvi. „Krimināllikuma grozījumi sagatavoti Krimināltiesību politikas apakškomisijā, pārskatot pašreizējo atbildību par pārkāpumiem tehnisko normatīvu ievērošanā, ja rezultātā bojā gājuši cilvēki. Tāpat ņemta vērā piedzīvotā traģēdija Zolitūdē. Piemēram, maksimālais cietumsods, ja ēkas sabrukšana izraisījusi cilvēku nāvi, patlaban ir četri gadi, un tas nav samērojams ar tās traģēdijas apmēru, kas pērnā gada novembrī piemeklēja Latviju. Piedāvājam pārskatīt kriminālsodu politiku gadījumos, kad būvnieku vai projektētāju nolaidība…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
ugunsdrošība
Foto no plz.lv arhīva
Saeima ceturtdien, 10.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja Krimināllikuma grozījumus, kas paredz diferencēt atbildību par būvniecības un ugunsdrošības noteikumu pārkāpšanu, palielinot sankcijas gadījumos, kad tas izraisījis smagas sekas un vairāku cilvēku nāvi. „Krimināllikuma grozījumi sagatavoti Krimināltiesību politikas apakškomisijā, pārskatot pašreizējo atbildību par pārkāpumiem tehnisko normatīvu ievērošanā, ja rezultātā bojā gājuši cilvēki. Tāpat ņemta vērā piedzīvotā traģēdija Zolitūdē. Piemēram, maksimālais cietumsods, ja ēkas sabrukšana izraisījusi cilvēku nāvi, patlaban ir četri gadi, un tas nav samērojams ar tās traģēdijas apmēru, kas pērnā gada novembrī piemeklēja Latviju. Piedāvājam pārskatīt kriminālsodu politiku gadījumos, kad būvnieku vai projektētāju nolaidība noved pie traģiskiem vairāku cilvēku upuriem, un paredzēt nodarījuma smagumam samērīgas sankcijas,” norāda Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins. Par celtņu, tiltu, ceļu pārvadu un citu būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā sabrukusi būve vai tās daļa un ja tas izraisījis divu vai vairāku cilvēku nāvi, paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem. Vienlaikus par šo pārkāpumu plānots atņemt tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības uz noteiktu amatu uz laiku līdz desmit gadiem. Patlaban maksimālais brīvības atņemšanas termiņš par būvniecības noteikumu pārkāpšanu ir četri gadi, un to var piemērot, ja noteikumu pārkāpumam ir bijušas smagas sekas. Pārskatītā Krimināllikuma redakcija paredz noteikt diferencētas sankcijas arī citos gadījumos, kad atbildīgo personu nolaidības dēļ gājuši bojā cilvēki. Tā maksimālā sankcija par ugunsdrošības noteikumu pārkāpšanu plānota astoņi gadi, bet spēkā esošā likuma redakcija paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu. Līdzīgi par ātri uzliesmojošu vielu un priekšmetu, kā arī kodīgu vielu neatļautu pārsūtīšanu gadījumā, ja tas izraisījis divu vai vairāku cilvēku nāvi, maksimālais cietumsods plānots astoņi gadi. Šāda pat sankcija paredzēta par ātri uzliesmojošu vielu un priekšmetu neatļautu pārvadāšanu lidmašīnā, ja tas izraisījis divu vai vairāku cilvēku nāvi.  Parlamentā šodien atbalstītie Krimināllikuma grozījumi otrajā un trešajā lasījumā vēl jāvērtē Juridiskajai komisijai un Saeimai.