0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASTIESU PRAKSEApkopotas aktuālākās atziņas, kas paustas Senāta nolēmumos muitas lietās

Apkopotas aktuālākās atziņas, kas paustas Senāta nolēmumos muitas lietās

Augstākā tiesa ir sagatavojusi un publicējusi tiesu prakses apkopojumu “Muitas lietas un ar muitas lietām saistīti jautājumi (2016.gada septembris – 2023.gads)” Apkopojumā sistematizētas Senāta Administratīvo lietu departamenta atziņas no nolēmumiem, kas pieņemti no 2016. gada septembra līdz 2023. gadam. Šāds laika periods izvēlēts, lai turpinātu 2017. gadā publicēto tiesu prakses pārskatu „Tiesu prakses apkopojums muitas lietās un ar muitas lietām saistītos jautājumos 2010–2016”). Senāta atziņas ir izkārtotas pie tiesību aktiem, papildus sadalot tiesību normas pēc dažādiem tiesību jautājumiem. Proti, ir norādīta tiesību norma, kam seko saistībā ar tās interpretāciju un piemērošanu paustās Senāta atziņas. Vienlaikus pie atziņām…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Muita
Foto: Unsplash.com

Augstākā tiesa ir sagatavojusi un publicējusi tiesu prakses apkopojumuMuitas lietas un ar muitas lietām saistīti jautājumi (2016.gada septembris – 2023.gads)

Apkopojumā sistematizētas Senāta Administratīvo lietu departamenta atziņas no nolēmumiem, kas pieņemti no 2016. gada septembra līdz 2023. gadam. Šāds laika periods izvēlēts, lai turpinātu 2017. gadā publicēto tiesu prakses pārskatu „Tiesu prakses apkopojums muitas lietās un ar muitas lietām saistītos jautājumos 2010–2016”).

Senāta atziņas ir izkārtotas pie tiesību aktiem, papildus sadalot tiesību normas pēc dažādiem tiesību jautājumiem. Proti, ir norādīta tiesību norma, kam seko saistībā ar tās interpretāciju un piemērošanu paustās Senāta atziņas. Vienlaikus pie atziņām no lietām, kurās Senāts ir uzdevis prejudiciālos jautājumus Eiropas Savienības Tiesai, atsaucē ir pievienotas attiecīgas informatīvas norādes par to.

Apkopojumam ir divas daļas. Pirmajā daļā sistematizētas atziņas par būtiskiem Eiropas Savienības tiesību aktiem, piemēram, Muitas kodeksu (Regula Nr.952/2013 un Regula Nr.2913/92), citiem Eiropas Savienības tiesību aktiem saistībā ar muitas jomu, kā arī Latvijas normatīvajam regulējumam. Tālā seko nodaļas par tādiem jautājumiem kā preču klasifikācija konkrētiem kombinētās nomenklatūras kodiem un antidempinga maksājumiem.

Otrajā daļā sistematizētas Senāta atziņas par citiem jautājumiem, kas arī ir saistīti ar muitas jomu, proti, ir nodaļa par akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli (PVN), kā arī procesuālajiem jautājumiem.

Izmantoto nolēmumu saraksts ir papildināts ar hipersaitēm uz tiem tiesu nolēmumiem, kuri ir publicēti internetā.

Senāta secinājumi par muitas jautājumiem lielā mērā ir balstīti Eiropas Savienības Tiesas judikatūrā, tāpēc šajā apkopojumā iekļautas arī norādes uz attiecīgajām Eiropas Savienības Tiesas atziņām. Papildus izveidots atsevišķs pielikums ar lietām, kurās Latvijas tiesas vērsušās Eiropas Savienības tiesā prejudiciālo nolēmumu procedūrā par ar muitas lietām saistītiem jautājumiem.

Apkopojumu sagatavoja Judikatūras un zinātniski analītiskā nodaļa sadarbībā ar Senāta Administratīvo lietu departamentu.