0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSDARBA SAMAKSADarba devēji var pieteikties skolēnu nodarbināšanai vasarā ar valsts līdzfinansējumu

Darba devēji var pieteikties skolēnu nodarbināšanai vasarā ar valsts līdzfinansējumu

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) no 25. marta līdz 19. aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024. gada vasarā. Šogad pieteikumi pasākuma īstenošanai darba devējiem jāiesniedz digitāli – pieteikuma anketu ar skolēniem piedāvāto vakanču aktuālo informāciju aizpildot un iesniedzot NVA CV un vakanču portālā. Darba devējs, kurš ar NVA atbalstu vasarā nodarbinās skolēnu, saņems dotāciju skolēna mēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Ja darba devējs nodarbinās skolēnu ar invaliditāti, NVA dotācija būs valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā. NVA apmaksās veselības pārbaudi…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Rogério Martins from Pexels

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) no 25. marta līdz 19. aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024. gada vasarā. Šogad pieteikumi pasākuma īstenošanai darba devējiem jāiesniedz digitāli – pieteikuma anketu ar skolēniem piedāvāto vakanču aktuālo informāciju aizpildot un iesniedzot NVA CV un vakanču portālā.

Darba devējs, kurš ar NVA atbalstu vasarā nodarbinās skolēnu, saņems dotāciju skolēna mēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Ja darba devējs nodarbinās skolēnu ar invaliditāti, NVA dotācija būs valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā. NVA apmaksās veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā. NVA piešķirs arī dotāciju skolēna darba vadītāja atalgojumam. Savukārt darba devējam būs jānodrošina līdzfinansējums skolēna darba algai, nodokļu nomaksa un kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu. Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 700 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Skolēns pasākumā var tikt nodarbināts uz laiku no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem. Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma noteikumi paredz, ka darba devējs var vienoties ar konkrētu skolēnu par darba vietu. Atgādinām, ka skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Lai pieteiktos skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai, darba devējam NVA CV un vakanču portālā jāaizpilda pieteikuma forma ar piedāvāto vakanču aktuālo informāciju un jāiesniedz NVA CV un vakanču portālā. Darba devēju pieteikumus un to atbilstību pasākuma īstenošanas nosacījumiem izvērtēs NVA aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisija, kas pieņems lēmumu apstiprināt vai atteikt darba devējam pasākuma īstenošanu. Par pieņemto lēmumu NVA darba devēju informēs elektroniski, nosūtot ziņu uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi, un pozitīva lēmuma gadījumā aicinās slēgt līgumu par apstiprināto darba vietu izveidi.

Šogad pasākuma īstenošanai paredzētais finansējums ir 4 170 180 eiro, kas ir pietiekams, lai izveidotajās darba vietās nodarbinātu 9 929 skolēnus. Aicinām darba devējus pieteikuma iesniegšanu neatlikt uz pēdējo brīdi, jo pieteikumi tiks apstiprināti to iesniegšanas secībā, un var gadīties, ka pieprasījums pēc valsts līdzfinansēto darba vietu izveides pārsniegs pasākumam pieejamo finansējumu.

Skolēnu pieteikšanos dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā plānots uzsākt 2. maijā, pieteikties dalībai pasākumā skolēni varēs elektroniski - aizpildot pieteikuma anketu NVA tīmekļvietnē.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu NVA sadarbībā ar darba devējiem īstenos no 1. jūnija līdz 31. augustam. Valsts līdzfinansētajās darba vietās strādāt varēs skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Darba iespējas vasaras brīvlaikā jau trešo gadu pēc kārtas varēs izmantot arī Ukrainas civiliedzīvotāju bērni.