0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIMazajās pašvaldībās velna duča vietā varētu strādāt tikai 9 deputāti

Mazajās pašvaldībās velna duča vietā varētu strādāt tikai 9 deputāti

Saeima ceturtdien, 7.februārī, pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja likumprojektu "Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā", kas paredz samazināt mazajās pašvaldībās ievēlamo deputātu skaitu no 13 uz 9. Tas attiecas uz pašvaldībām, kuru administratīvajā teritorijā vēlēšanu izsludināšanas dienā ir reģistrējušies ne vairāk kā 5000 iedzīvotāju. Izmaiņas likumā rosinātas, lai nodrošinātu profesionālu un efektīvu pašvaldības iedzīvotāju pārstāvniecību novada domē, iepriekš atbildīgās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē likumprojekta iesniedzēju vārdā uzsvēra komisijas sekretāre Lolita Čigāne. „Patlaban Latvijā ir 37 šādas mazās pašvaldības, un lielākajā daļā no tām lēmumu pieņemšana ir apgrūtināta, jo ievēlētie deputāti, kuri kādreiz ieņēma deputātu vai priekšsēdētāju…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Saeima ceturtdien, 7.februārī, pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā”, kas paredz samazināt mazajās pašvaldībās ievēlamo deputātu skaitu no 13 uz 9. Tas attiecas uz pašvaldībām, kuru administratīvajā teritorijā vēlēšanu izsludināšanas dienā ir reģistrējušies ne vairāk kā 5000 iedzīvotāju.

Izmaiņas likumā rosinātas, lai nodrošinātu profesionālu un efektīvu pašvaldības iedzīvotāju pārstāvniecību novada domē, iepriekš atbildīgās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē likumprojekta iesniedzēju vārdā uzsvēra komisijas sekretāre Lolita Čigāne. „Patlaban Latvijā ir 37 šādas mazās pašvaldības, un lielākajā daļā no tām lēmumu pieņemšana ir apgrūtināta, jo ievēlētie deputāti, kuri kādreiz ieņēma deputātu vai priekšsēdētāju amatus bijušajos pagastos, bieži vien nepārstāv visa novada, bet gan tikai sava bijušā pagasta intereses. Tas noved pie tā, ka atšķirīgo viedokļu dēļ ir apgrūtināts domes darbs, jo nav iespējams vienoties par labāko risinājumu visa novada iedzīvotājiem,” sacīja L.Čigāne.

Plānots, ka grozījumi pašvaldību vēlēšanu likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc likuma izsludināšanas un attieksies uz deputātiem, kas tiks ievēlēti 2013.gada pašvaldību vēlēšanās.

Saeima likumprojektu skatīs steidzamības kārtībā, un galīgajā lasījumā to plānots pieņemt 14.februārī.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: