0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSKOMERCPRAKSENoteikti jauni lauksaimniecības ražotāju organizāciju atzīšanas kritēriji

Noteikti jauni lauksaimniecības ražotāju organizāciju atzīšanas kritēriji

Lai veicinātu ražotāju savstarpēju sadarbību produkcijas kopējai virzībai tirgū, valdība  25. aprīlī apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos jaunus Ministru kabineta (MK) noteikumus "Ražotāju organizāciju atzīšanas un atbalsta piešķiršanas kārtība". Noteikumi paredz atbalstu atzītām augļu un dārzeņu, kā arī labības, piena, cūkgaļas, liellopu gaļas, pākšu dārzeņu ražotāju organizācijām (RO) darbības programmu īstenošanai 2023.–2027. gada plānošanas periodā. Kopumā atbalsts laikā no 2023. līdz 2027. gadam paredzēts atzītām RO šādā apmērā: augļu un dārzeņu RO (atzītas pēc 2023. gada 1. janvāra) – 2,9 milj. eiro, piena RO – 1,13 milj. eiro, labības RO – 2, 30 milj.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Engin Akyurt: https://www.pexels.com/

Lai veicinātu ražotāju savstarpēju sadarbību produkcijas kopējai virzībai tirgū, valdība  25. aprīlī apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos jaunus Ministru kabineta (MK) noteikumus "Ražotāju organizāciju atzīšanas un atbalsta piešķiršanas kārtība".

Noteikumi paredz atbalstu atzītām augļu un dārzeņu, kā arī labības, piena, cūkgaļas, liellopu gaļas, pākšu dārzeņu ražotāju organizācijām (RO) darbības programmu īstenošanai 2023.–2027. gada plānošanas periodā. Kopumā atbalsts laikā no 2023. līdz 2027. gadam paredzēts atzītām RO šādā apmērā:

  • augļu un dārzeņu RO (atzītas pēc 2023. gada 1. janvāra) – 2,9 milj. eiro,
  • piena RO – 1,13 milj. eiro,
  • labības RO – 2, 30 milj. eiro,
  • cūkgaļas RO – 2,67 milj. eiro,
  • liellopu gaļas RO – 1,75 milj. eiro,
  • pākšu dārzeņu RO – 1,28 milj. eiro.

Jaunie noteikumi nosaka RO atzīšanas kritērijus, atzīšanas un tās atsaukšanas kārtību, darbības nosacījumus un kontroli, kā arī RO atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtību. Atbalstu RO finansē no Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF).

Tāpat MK noteikumu projekts paredz pārejas periodu tām augļu un dārzeņu RO, kuru darbības programmas apstiprinātas līdz 2022. gada 31. decembrim, lai tās varētu turpināt darboties arī pēc 2023. gada 1. janvāra līdzšinējā kārtībā, līdz beidzas to darbības programmas.

RO atbalsta nosacījumi izstrādāti saskaņā ar Eiropas Komisijas apstiprināto Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģisko plānu 2023.–2027. gadam.

2023. gada 1. janvārī ir stājušies spēkā grozījumi Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma 9. pantā. Saskaņā ar likuma pārejas noteikumu 27. punktā noteikto spēku zaudēs vai jau ir zaudējuši MK 2017. gada 10. oktobra noteikumi Nr. 621 "Noteikumi par augļu un dārzeņu ražotāju organizācijām", MK 2013. gada 5. februāra noteikumi Nr. 80 "Piena un piena produktu ražotāju organizāciju atzīšanas un to darbības uzraudzības kārtība" un MK 2008. gada 4. novembra noteikumi Nr. 921 "Noteikumi par augļu un dārzeņu ražotāju grupu atzīšanu, to darbības nosacījumiem un kontroli, kā arī kārtību, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu augļu un dārzeņu ražotāju grupām".