0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTINoteikti kritēriji mežsaimniecības kooperatīvu atbilstības statusam

Noteikti kritēriji mežsaimniecības kooperatīvu atbilstības statusam

Turpmāk Kooperatīvo sabiedrību likumā noteiktos nodokļu atvieglojumus, valsts un Eiropas Savienības atbalsta maksājumus varēs saņemt tikai tās mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, kas atbilst kritērijiem, kas noteikti otrdien, 29. janvārī, valdības apstiprinātajos jaunajos MK noteikumos „Noteikumi par lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību atbilstības izvērtēšanu”. Šo atbilstību vērtēs Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izveidota komisija. Šie kritēriji paredz dažādus kooperatīvās sabiedrības darbības noteikumus, piemēram, ka sabiedrībai jāsniedz mežsaimniecības pakalpojumus un realizē mežsaimniecības produkciju, kura iegūta tās biedru īpašumā vai iepirkta no meža īpašnieka, kas nav sabiedrības biedrs. Tāpat minimālais mežsaimniecības preču un pakalpojumu apgrozījums starp sabiedrību un tās biedriem…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Turpmāk Kooperatīvo sabiedrību likumā noteiktos nodokļu atvieglojumus, valsts un Eiropas Savienības atbalsta maksājumus varēs saņemt tikai tās mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, kas atbilst kritērijiem, kas noteikti otrdien, 29. janvārī, valdības apstiprinātajos jaunajos MK noteikumos „Noteikumi par lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību atbilstības izvērtēšanu”. Šo atbilstību vērtēs Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izveidota komisija.

Šie kritēriji paredz dažādus kooperatīvās sabiedrības darbības noteikumus, piemēram, ka sabiedrībai jāsniedz mežsaimniecības pakalpojumus un realizē mežsaimniecības produkciju, kura iegūta tās biedru īpašumā vai iepirkta no meža īpašnieka, kas nav sabiedrības biedrs. Tāpat minimālais mežsaimniecības preču un pakalpojumu apgrozījums starp sabiedrību un tās biedriem nevar būt mazāks par 50 % no tās kopējā apgrozījuma, ieņēmumiem no mežsaimniecības preču realizācijas un mežsaimniecības pakalpojumu sniegšanas jābūt ne mazāk kā 75 % no sabiedrības neto apgrozījuma, sabiedrības minimālajam biedru skaitam jābūt 15, utt.

Noteikumos netiek mainīti lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību atbilstības kritēriji un izvērtēšanas kārtība. Tāpat noteikumos ietverti papildu kritēriji, kas ir jāizpilda lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvai sabiedrībai, kura pretendēs uz atzītas ražotāju organizācijas piena nozarē statusu.

Jaunie MK noteikumi izstrādāti saskaņā ar grozījumiem Kooperatīvo sabiedrību likumā, kas atļāva meža īpašnieku dibinātai kooperatīvai sabiedrībai izmantot īpašu nodokļu režīmu, par ko Plz.lv vēstīja septembrī.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: