0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAPar individuālo uzņēmumu, zemnieku un zvejnieku saimniecību pienākumu sagatavot gada pārskatu

Par individuālo uzņēmumu, zemnieku un zvejnieku saimniecību pienākumu sagatavot gada pārskatu

Sagatavots pēc VID informācijas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka individuālajiem uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, kuru apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā pārsniedz 300 000 eiro, turpmāk ir pienākums sagatavot gada pārskatu un maksāt uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN). Piemērs Zemnieku saimniecība, kura ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksātāja un grāmatvedības uzskaiti veic vienkāršā ieraksta sistēmā, 202X. pārskata gadā ir guvusi 285 000 EUR ieņēmumus no lauksaimnieciskās ražošanas, t. sk. saņēmusi apdrošināšanas atlīdzību par lietavās cietušiem sējumiem 15 000 EUR, kā arī Lauku atbalsta dienesta aprēķinātos valsts atbalsta maksājumus 20 000 EUR apmērā. Tādējādi…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Rachael Holzman: https://www.pexels.com/

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka individuālajiem uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, kuru apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā pārsniedz 300 000 eiro, turpmāk ir pienākums sagatavot gada pārskatu un maksāt uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN).

Piemērs

Zemnieku saimniecība, kura ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksātāja un grāmatvedības uzskaiti veic vienkāršā ieraksta sistēmā, 202X. pārskata gadā ir guvusi 285 000 EUR ieņēmumus no lauksaimnieciskās ražošanas, t. sk. saņēmusi apdrošināšanas atlīdzību par lietavās cietušiem sējumiem 15 000 EUR, kā arī Lauku atbalsta dienesta aprēķinātos valsts atbalsta maksājumus 20 000 EUR apmērā. Tādējādi zemnieku saimniecības apgrozījums (ieņēmumi) 202X. pārskata gadā ir 305 000 EUR. Tā kā zemnieku saimniecības apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā ir pārsniedzis 300 000 EUR, tad zemnieku saimniecībai ar nākamo pārskata gadu ir pienākums kārtot grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā, sagatavot gada pārskatu atbilstoši  Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma (GPKGPL) prasībām un maksāt UIN.

UIN saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 2. panta otrās daļas 2. punktu nemaksā individuālie (ģimenes) uzņēmumi, zemnieku un zvejnieku saimniecības, kuri atbilstoši GPKGPL nav izvēlējušies sagatavot gada pārskatu.

Piemērs

Zemnieku saimniecība, kura ir IIN maksātāja un grāmatvedības uzskaiti veic divkāršā ieraksta sistēmā, 202X. pārskata gadā ir guvusi 150 000 EUR ieņēmumus no lauksaimnieciskās ražošanas, kā arī saņēmusi Lauku atbalsta dienesta aprēķinātos valsts atbalsta maksājumus 15 000 EUR apmērā. Tādējādi zemnieku saimniecības apgrozījums 202X. pārskata gadā ir 165 000 EUR. Zemnieku saimniecības īpašnieks 202X. gada decembrī pieņem lēmumu ar nākamo pārskata periodu mainīt nodokļa maksāšanas režīmu, proti, kļūt par UIN maksātāju, un rakstveidā par to informē VID. Neatkarīgi no tā, ka zemnieku saimniecības apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem 202X. pārskata gadā nepārsniedz 300 000 EUR, zemnieku saimniecība var izvēlēties ar nākamo pārskata gadu kļūt par GPKGPL subjektu un UIN maksātāju.