0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIPar ko šodien lems valdība?

Par ko šodien lems valdība?

Šodien, 10. jūlijā, Ministru kabineta sēdē citastarp lems par valsts pārvaldes darbinieku jauno novērtēšanas sistēmu, izskatot noteikumu projektu "Noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu". Valsts pārvaldē strādājošie ir atzinuši, ka esošā novērtēšanas sistēma ir formāla un neataino darbinieku rezultātus. Tādēļ Valsts kanceleja sadarbībā ar personālvadības ekspertiem ir izstrādājusi modernu darba novērtēšanas sistēmu, kas ietver arī privātajā sektorā daudz izmantotu 360 grādu aptauju, kā arī ārvalstu publiskā sektora pieredzi, jo īpaši Lielbritānijas, Īrijas un Nīderlandes, pieredzi darba snieguma vadīšanā. Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes un cilvēkresursu vadības jautājumos Eva Upīte atzīst, ka jaunajai sistēmai fundamentāli jāmaina…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Šodien, 10. jūlijā, Ministru kabineta sēdē citastarp lems par valsts pārvaldes darbinieku jauno novērtēšanas sistēmu, izskatot noteikumu projektu “Noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu”.

Valsts pārvaldē strādājošie ir atzinuši, ka esošā novērtēšanas sistēma ir formāla un neataino darbinieku rezultātus. Tādēļ Valsts kanceleja sadarbībā ar personālvadības ekspertiem ir izstrādājusi modernu darba novērtēšanas sistēmu, kas ietver arī privātajā sektorā daudz izmantotu 360 grādu aptauju, kā arī ārvalstu publiskā sektora pieredzi, jo īpaši Lielbritānijas, Īrijas un Nīderlandes, pieredzi darba snieguma vadīšanā.

Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes un cilvēkresursu vadības jautājumos Eva Upīte atzīst, ka jaunajai sistēmai fundamentāli jāmaina pašu vērtēšanas pamatu, panākot uz rezultātu orientētu darba izpildes novērtēšanas sistēmu. Ar minēt0 noteikumu projektu varat iepazīties šeit.

Tāpat valdības uzmanības lokā būs noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 28.decembra noteikumos Nr.1219 “Noteikumi par patērētāja kreditēšanu””.Noteikumu projekts sagatavots, lai  ieviestu Latvijas tiesību aktos Eiropas Komisijas direktīvas 2011/90/ES, ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas 2008/48/EK I pielikuma II daļu, prasības. Direktīva noteic papildu pieņēmumus gada procentu likmes aprēķināšanai.  Minētās direktīvas prasības jāievieš Latvijas tiesību aktos līdz 2012.gada 31.decembrim un tām jāstājas spēkā no 2013.gada 1.janvāra.

Noteikumu projekts paredz izteikt jaunā redakcijā noteikumu 1.pielikuma 3.punktu, kas nosaka gada procentu likmes aprēķinā izmantojamo pieņēmumu sarakstu.

Tāpat paredzēts veikt precizējumus noteikumu 19.16.apakšpunktā attiecībā uz tajā iekļauto atsauci uz noteikumos paredzēto kompensācijas noteikšanas kārtību, veicot kredīta pirmstermiņa atmaksu.

Paredzēts arī precizēt 3.6.apakšpunktu attiecībā uz operatīvā līzinga līgumiem, kas ir izslēgti no noteikumu darbības jomas. Ņemot vērā Patērētāju tiesību aizsardzības centra konstatēto praksi, kad no operatīvā līzinga līgumiem tiek izslēgtas patērētāja tiesības iegādāties līzinga objektu, lai būtu iespējams izvairīties no Ministru kabineta 2010.gada 28.decembra noteikumu Nr.1219 „Noteikumi par patērētāja kreditēšanu” piemērošanas kreditēšanas līgumam, bet praksē šīs tiesības saglabājas, tiek piedāvāts šo punktu precizēt.

Paredzēts arī precizēt MK 2010.gada 28.decembra noteikumu Nr.1219 „Noteikumi par patērētāja kreditēšanu” 49.punkta prasības, šī punkta otrajā teikumā iekļauto būvju uzskaitījumu, kurā kreditēšanu pret kustamas lietas ķīlu (lombardu kredītu) veikt ir aizliegts. Ņemot vērā, ka jēdziens „pārvietojamas būves” nav definēts nevienā Latvijas tiesību aktā, kā arī to, ka principā veidojumi, kas ir viegli pārvietojami uz citu atrašanās vietu un nav sasaistīti ar zemi, neatbilst Būvniecības likumā iekļautajai būves (ēkas) definīcijai, jēdziens „pārvietojama būve” tiek svītrots no 49.punkta. Vienlaikus 49.punkta 2.teikums tiek papildināts ar sezonālām būvēm, kurās patērētāja kreditēšana pret ķīlu nav vēlama, jo tām ir pārāk ierobežots ekspluatācijas termiņš, kas liedz patērētājam būt pārliecinātam par to, ka sev piederošo lietu varēs saņemt atpakaļ līguma termiņam izbeidzoties.

Šie noteikumi būtu piemērojami līgumiem, kas noslēgti pēc noteikumu spēkā stāšanās jeb 2013.gada 1.janvāra un nebūs piemērojams līgumiem, kas noslēgti līdz šim datumam.

Valdības sēdes dienas kārtībā ir arī noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 10.augusta noteikumos Nr.760 “Iekšējā audita struktūrvienību darba salīdzinošo pārbaužu veikšanas kārtība””

Projekts paredz nepieciešamos risinājumus, lai Finanšu ministrija, saņemot ES fondu un ārvalstu finanšu palīdzības vadībā iesaistīto institūciju iekšējā audita ziņojumus, varētu pēc iespējas ātrāk izvērtēt audita lietas un pārliecināties vai audita ziņojumos iekļautā informācija ir pietiekama, patiesa un pilnīga.

 

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: