0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBAPlāno palielināt valsts atbalstu strādājošiem vecāku pabalsta saņēmējiem

Plāno palielināt valsts atbalstu strādājošiem vecāku pabalsta saņēmējiem

Pēc Saeimas informācijas

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija 7. oktobrī konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", ar kuriem iecerēts palielināt valsts atbalstu strādājošiem vecāku pabalsta saņēmējiem. Plānots, ka vecāku pabalsts līdzšinējo 30% vietā tiks palielināts līdz 50% no piešķirtā pabalsta apmēra. Grozījumi attieksies uz tiem vecākiem, kuri ir nodarbināti un neatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā vai gūst ienākumus kā pašnodarbinātie, paredz likumprojekts. Plānots, ka grozījumi stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī. Strādājošo vecāku skaits 2023. gadā vidēji mēnesī tiek prognozēts ap nepilniem 3000, kas ir aptuveni 14% no vecāku pabalstu prognozētā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Vecāku pabalsti ārkārtējā situācijā
Foto: © Pixabay – Pexels

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija 7. oktobrī konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", ar kuriem iecerēts palielināt valsts atbalstu strādājošiem vecāku pabalsta saņēmējiem.

Plānots, ka vecāku pabalsts līdzšinējo 30% vietā tiks palielināts līdz 50% no piešķirtā pabalsta apmēra.

Grozījumi attieksies uz tiem vecākiem, kuri ir nodarbināti un neatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā vai gūst ienākumus kā pašnodarbinātie, paredz likumprojekts.

Plānots, ka grozījumi stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī.

Strādājošo vecāku skaits 2023. gadā vidēji mēnesī tiek prognozēts ap nepilniem 3000, kas ir aptuveni 14% no vecāku pabalstu prognozētā kopskaita, bet ienākumu palielinājums ik mēnesi tādējādi šiem vecākiem varētu palielināties vidēji par nepilniem 170 eiro.

Likuma izmaiņas rosinātas, ņemot vērā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LRTK) ieteikumus, jo tā tiktu mazinātu ēnu ekonomika, darba tirgū aizpildītos vairāk brīvo vakanču, kā arī palielinātos sociālais nodrošinājums ģimenēm ar bērniem.

Deputāti lūgs Saeimu grozījumiem noteikt steidzamību un skatīt divos lasījumos vēl 13. Saeimas sasaukuma laikā.