0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻISociālās apdrošināšanas iemaksas mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem

Sociālās apdrošināšanas iemaksas mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu objekta aprēķins būs mazliet specifisks. Kas jāatceras šajā ziņā, skaidro Anita Jakseboga, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte. Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājam, sākot no 2021. gada 1. jūlija, valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) objekts tiks aprēķināts 80% apmērā no mikrouzņēmuma nodokļa. Piemēram, ja par mēnesi samaksātais mikrouzņēmuma nodoklis ir 150 eiro, tad 80% jeb 120 eiro no tā sastādīs VSAOI. Kā zināms, pašnodarbinātā VSAOI likme ir 31,07%. Līdz ar to VSAOI objekts tiks aprēķināts sekojoši: 120 * 100 : 31,07…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Vienotais nodokļu konts un grāmatvedības uzskaite
Ilustrācija: © coonlight – stock.adobe.com

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu objekta aprēķins būs mazliet specifisks. Kas jāatceras šajā ziņā, skaidro Anita Jakseboga, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte.

Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājam, sākot no 2021. gada 1. jūlija, valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) objekts tiks aprēķināts 80% apmērā no mikrouzņēmuma nodokļa.

Piemēram, ja par mēnesi samaksātais mikrouzņēmuma nodoklis ir 150 eiro, tad 80% jeb 120 eiro no tā sastādīs VSAOI. Kā zināms, pašnodarbinātā VSAOI likme ir 31,07%. Līdz ar to VSAOI objekts tiks aprēķināts sekojoši:

120 * 100 : 31,07 = 386,23 eiro

“Obligāto iemaksu objekts tiek aprēķināts tāpēc, ka, piešķirot sociālās apdrošināšanas pakalpojumus, tiek ņemti vērā nevis mikrouzņēmuma īpašnieka ienākumi, bet šie pakalpojumi tiek aprēķināti no valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekta. Tāpat no šī objekta tiek aprēķināts arī pensijas kapitāls – 20% apmērā no aprēķinātā VSAOI objekta pensiju 1. līmenim (ja persona nav fondēto pensiju shēmas dalībnieks) vai 14% 1. līmenim un 6% 2. līmenim (ja persona ir fondēto pensiju shēmas dalībnieks),” skaidro A. Jakseboga.

Minimālo iemaksu prasības izpilde

Mikrouzņēmuma īpašniekiem VSAOI objekts tiks aprēķināts proporcionāli viņu ienākumam vai apgrozījumam. Ja tas ceturksnī būs mazāks par minimālo algu un Valsts ieņēmumu dienestā nebūs iesniegts apliecinājums (prognoze par to, ka ienākumi būs mazāki par minimālo algu), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra aprēķinās papildus minimālās iemaksas (10% no faktiskajiem ienākumiem), kas būs jāveic pensiju apdrošināšanai.

Protams, ja pie mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja strādā darbinieki, kuri saņem algu, kas mazāka par 500 eiro, tad arī par viņiem tiks aprēķinātas papildus piemaksājamās sociālās iemaksas (kā zināms, no 1. jūlija visi mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju darbinieki pāriet vispārējā nodokļu režīmā) – šajā gadījumā tik lielas, lai sasniegtu minimālās algas objektu.

Informācija izskanēja Valsts ieņēmumu dienesta organizētā tiešsaistes seminārā “Kā turpmāk strādāt ar valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām”.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: