0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASTIESU PRAKSETiesai jāvērtē soda naudas apmēra pamatotība par negodīgu komercpraksi autostāvvietu lietošanas nosacījumu piemērošanā

Tiesai jāvērtē soda naudas apmēra pamatotība par negodīgu komercpraksi autostāvvietu lietošanas nosacījumu piemērošanā

Pēc LR Senāta informācijas

Latvijas Republikas Senāta Administratīvo lietu departaments 20. maijā, izvērtējot SIA Cityparks Latvija kasācijas sūdzību, atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu daļā par Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pieteicējai noteikto soda naudu. Senāts nodeva lietu šajā daļā jaunai izskatīšanai Administratīvajā apgabaltiesā. Pārējā daļā, proti, daļā, ar kuru noraidīts prasījums atcelt PTAC lēmumu par pieteicējas pieļautu negodīgu komercpraksi un pieteicējas pienākumu pārtraukt šādu praksi, spriedums atstāts negrozīts. Senāts atzina par pareizu Administratīvās apgabaltiesas secinājumu, ka PTAC pamatoti konstatēja pieteicējas pieļautu negodīgu komercpraksi un līdz ar to – pamatoti uzdeva pārtraukt šādu negodīgu komercpraksi. Tomēr vienlaikus Senāts norāda, ka…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Visualhunt.com

Latvijas Republikas Senāta Administratīvo lietu departaments 20. maijā, izvērtējot SIA Cityparks Latvija kasācijas sūdzību, atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu daļā par Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pieteicējai noteikto soda naudu. Senāts nodeva lietu šajā daļā jaunai izskatīšanai Administratīvajā apgabaltiesā. Pārējā daļā, proti, daļā, ar kuru noraidīts prasījums atcelt PTAC lēmumu par pieteicējas pieļautu negodīgu komercpraksi un pieteicējas pienākumu pārtraukt šādu praksi, spriedums atstāts negrozīts.

Senāts atzina par pareizu Administratīvās apgabaltiesas secinājumu, ka PTAC pamatoti konstatēja pieteicējas pieļautu negodīgu komercpraksi un līdz ar to – pamatoti uzdeva pārtraukt šādu negodīgu komercpraksi. Tomēr vienlaikus Senāts norāda, ka tiesas spriedumā nepamatoti atzīts, ka ir pierādīts tas, ka pieteicējas pieļauts negodīgas komercprakses aizlieguma pārkāpums atsevišķās tā izpausmēs ir konstatējams kā vairāku, sistemātisku gadījumu kopums, nevis kā izolēti gadījumi. Tas ir būtisks apstāklis, kas ir ņemams vērā, vērtējot komersantam noteiktās soda naudas samērīgumu. Konkrētajā gadījumā tiesas spriedumā pieteicējai piemērotās soda naudas samērīgums šādā veidā nebija vērtēts.

Izskatāmajā lietā ar PTAC 2018. gada 28. decembra lēmumu Nr. 21-pk SIA Cityparks Latvija noteikts pienākums pārtraukt īstenot negodīgu – profesionālajai rūpībai neatbilstošu un agresīvu – komercpraksi, piedāvājot netaisnīgus autostāvvietu lietošanas noteikumus par līgumsodu, nenodrošinot pienācīgu patērētāju sūdzību izskatīšanu un nenodrošinot patērētājiem pietiekamu laiku iepazīties ar autostāvvietu lietošanas noteikumiem un izpildīt stāvvietu lietošanai nepieciešamās darbības. Uzņēmumam uzlikta soda nauda 50 000 eiro.

Lietai ir slēgtas lietas statuss atsevišķu ar komercnoslēpumu saistītu aspektu dēļ.