0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBAUzņēmumi, kas nodarbina darbiniekus pēc 50 gadu vecuma, var pieteikties atbalstam

Uzņēmumi, kas nodarbina darbiniekus pēc 50 gadu vecuma, var pieteikties atbalstam

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ar informatīvu kampaņu "Zaļā gaisma gados stiprajiem" aicina darba devējus novērtēt gados vecāku darbinieku priekšrocības un saņemt atbalstu darbinieku vecumā no 50 gadiem noturēšanai aktīvajā darba tirgū. Lai nodrošinātu nepieciešamo atbalstu darba devējiem un veicinātu ilgāku darba mūžu nodarbinātajiem, tiek paplašināts valsts atbalstu komersantiem un valsts, kā arī pašvaldību institūcijām, kas nodarbina personas vecumā no 50 gadiem. Informatīvās kampaņas  mērķis ir mazināt iesīkstējušus stereotipus un uzsvērt gados vecāko nodarbināto priekšrocības darba tirgū, iedrošināt darba devējus un palīdzēt viņiem noturēt vecāka gadagājuma darbiniekus, kā arī stiprināt izpratni, ka gadi un tajos uzkrātā dzīves pieredze ir vērtīgs resurss.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ar informatīvu kampaņu "Zaļā gaisma gados stiprajiem" aicina darba devējus novērtēt gados vecāku darbinieku priekšrocības un saņemt atbalstu darbinieku vecumā no 50 gadiem noturēšanai aktīvajā darba tirgū.

Lai nodrošinātu nepieciešamo atbalstu darba devējiem un veicinātu ilgāku darba mūžu nodarbinātajiem, tiek paplašināts valsts atbalstu komersantiem un valsts, kā arī pašvaldību institūcijām, kas nodarbina personas vecumā no 50 gadiem.

Informatīvās kampaņas  mērķis ir mazināt iesīkstējušus stereotipus un uzsvērt gados vecāko nodarbināto priekšrocības darba tirgū, iedrošināt darba devējus un palīdzēt viņiem noturēt vecāka gadagājuma darbiniekus, kā arī stiprināt izpratni, ka gadi un tajos uzkrātā dzīves pieredze ir vērtīgs resurss.

2018. gada septembra laikā uzņēmumi, iestādes un pašvaldības, kas nodarbina darbiniekus vecumā no 50 gadiem, tiks aicināti pieteikties darba vides, darba vietas un cilvēkresursu potenciāla izvērtējumam. To veiks speciālistu komanda, kuras sastāvā ir darba aizsardzības speciālists, arodveselības ārsts, ergoterapeits un personālvadības speciālists. Izvērtējuma rezultātā katrs darba devējs saņems sava uzņēmuma vai iestādes novecošanās pārvaldības plānu un atbalsta pasākumus saskaņā ar darbinieku individuālo novērtējumu.

"Darba vietas pielāgošana, darbinieku kvalifikācijas maiņa vai konkurētspējas paaugstināšanas iespējas – šie un vēl citi atbalsta mehānismi turpmāk būs darba devēju un viņu gados vecāko darbinieku rīcībā. Turklāt projekta ietvaros paredzētais finansiālais atbalsts būs īpaši svarīgs tiem vidējiem un mazajiem uzņēmumiem, kam nav papildu līdzekļu savu gados vecāko darbinieku veselības un darba vides uzlabošanai," uzsver Evita Simsone, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore.

Darba devēja iesaistītie nodarbinātie projekta ietvaros saskaņā ar individuālo izvērtējumu varēs saņemt šādus atbalsta pasākumus:

  1. karjeras konsultācijas, kuras sniegs VNA karjeras konsultanti;
  2. informālā izglītība (prasmju nodošanas pasākumi un mentorings), tās ietvaros persona pilda darba vadītāja funkcijas, vai prasmju nodošanas pasākumos darba devējs personai nodrošina darba vadītāju. Dotāciju darba devējam darba vadītāja atlīdzībai piešķir proporcionāli prasmju nodošanas un mentoringa laikam (ne vairāk kā divas nedēļas), nepārsniedzot pusi no minimālās mēnešalgas apmēra, ja persona pilda darba vadītāja funkcijas, vai personai tiek nodrošināts darba vadītājs;
  3. konkurētspējas paaugstināšanas pasākumi, kas ietver arī individuālās un grupu nodarbības un ir vērsti uz personas prasmju pilnveidošanu vai veselības, fiziskā stāvokļa uzlabošanu, ietverot speciālistu (tai skaitā psihologu, psihoterapeitu, fizioterapeitu, uztura speciālistu, arodveselības un arodslimību ārstu) individuālas vai grupu konsultācijas un nodarbības. Atbalsta pasākumu nodrošinās projekta ietvaros piesaistīts pakalpojumu sniedzējs;
  4. darba vietu pielāgošana, atbalsta pasākums, kuru saskaņā ar ergoterapeita norādījumiem veic darba devējs, par to saņemot dotāciju. Dotāciju piešķir atbilstoši darba devēja iesniegtajai darba vietas pielāgošanas tāmei, kura atbilst plānam, bet ne vairāk kā 711 eiro vienas darba vietas pielāgošanai, tai skaitā piegādes un uzstādīšanas izmaksas;
  5. veselības uzlabošanas pasākumi, kuri nodarbinātajam noteikti individuālajā izvērtējumā. Nodarbinātie atbalsta pasākumu var saņemt pie pakalpojumu sniedzēja pēc savas izvēles, ievērojot nosacījumu, ka tas ir reģistrēts ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā un ārstniecības iestāžu reģistrā attiecīga pakalpojuma sniegšanai. Lai tiktu kompensētas veselības stāvokļa uzlabošanas pasākuma izmaksas, persona pēc attiecīgā pakalpojuma saņemšanas iesniedz finansējuma saņēmējam maksājumus apliecinošus dokumentus, ievērojot, ka kompensācijas izmaksu apmērs nepārsniedz 250 eiro vienai personai.

Plašāka informācija par pieteikšanās kārtību darba vides un cilvēkresursu potenciāla izvērtējumam un kritērijiem darba devējiem  pieejama NVA interneta vietnes sadaļā "Darba devējiem".

Projektam pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 10 596 211 eiro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums – 9 006 779 eiro un valsts budžeta finansējums – 1 589 432 eiro.